Paul vs Tyson bude oficiální zápas!

Jake Paul vs Mike TysonTak to je opravdový šok. Zápas Mike Tysona s Jake Paula byl texaskými úřady schválen jako oficiální profesionální boxerský duel. Tyson tak dostává v 57 letech licenci!

Streamovací platforma Netflix a promotérská skupina Most Valuable Promotions (MVP) na začátku března oficiálně oznámily svou vůbec první spolupráci na boxerském galavečeru, ve kterém se v hlavním duelu střetnou „The Problem Child“ Jake Paul a legendární americký boxer „Iron“ Mike Tyson. Zápas bude živě vysílán po celém světě exkluzivně na Netflixu.

Sedmapadesátiletý americký boxer Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) ukončil veleúspěšnou profesionální kariéru už v roce 2005, kdy jej v šesti kolech porazil irský boxer Kevin McBride. Do ringu se vrátil v rámci exhibičního zápasu v listopadu 2020, kde se střetl s další legendou Royem Jonesem jr., který skončil remízou.

Na druhé straně o 30 let mladší Jake Paul (9-1-0, 6 KO) loni odboxoval celkem tři duely, z nichž prohrál jen jednou na body s britským soupeřem Tommym Furym. Letošní rok odstartoval rychlou výhrou v prvním kole s krajanem Ryanem Bourlandem.

Původně měl být zápas pouze exhibiční už k vzhledem k věku legendárního boxera. Nakonec byl zápas texaskými úřady schválen jako oficiální profesionální boxerský duel. Tyson tak dostává v 57 letech licenci. Nicméně méně i tak budou nějaké ústupky v pravidlech. Bude se boxovat ve 14ti uncových rukavicích a kola budou zkrácena ze tří minut na dvě. Výsledek zápasu tak půjde oběma aktérům do oficiálních statistik.

Jake Paul vs Mike Tyson