Rusové se vrací do žebříčku WBA a Klitschko zuří!

Wladimir KlitschkoBoxerská organizace WBA na uplynulém sjezdu rozhodla, že se ruští a běloruští boxeři vrátí do žebříčku organice. Bývalý světový šampión těžké váhy Wladimir Klitschko pro toto rozhodnutí nemá sebemenší pochopení!

Světový boxerská organizace WBA v minulých dnech oznámila, že se ruští a běloruští boxeři vrátí do žebříčku. „Bylo rozhodnuto vrátit ruské a běloruské boxery na jejich místo v žebříčku. Sportovci z těchto zemí nejsou vojáci ani členové vlády, takže s válkou na Ukrajině nemají nic společného. Bylo však zároveň domluveno, že každý boxer, který bude podporovat válku nebo se jí zúčastní, bude okamžitě z našich žebříčků odstraněn“ Stojí v prohlášení WBA.

Toto rozhodnutí zatím platí pouze pro organizaci WBA. Ostatní organizace zatím k takovému kroku nepřistoupili. Především organizace WBC na sjezdu minulý měsíc potvrdila, že platnost zákazu pro ruské a běloruské boxery platí na dobu neurčitou.

WBA boxing

Na změnu postoje organizace WBA okamžitě reagoval bývalý světový šampión těžké váhy, Ukrajinec Wladimir Klitschko. Ten pro toto rozhodnutí nemá sebemenší pochopení a označuje organizaci za chamtivou, které jde jen a jen o peníze.

„Box potřebuje větší transparentnost a ne více chamtivosti. Organizaci WBA jde jen o peníze, protože do teď přicházela o titulové zápasy v Rusku. Její postoj společně s IBA je pro mě znechucením. Rozhodnutí přivést zpět boxery z Ruska a Běloruska je nesmazatelná morální chyba. Není náhodou, že Mezinárodní olympijský výbor trvá na vyloučení těchto boxerů z olympijských her v roce 2028.“ Řekl olympijský vítěz a bývalý světový šampión Wladimir Klitschko.

Wladimir Klitschko