Duel Charr vs Browne zrušen!

Lucas Browne vs Manuel CharrSportovní komise v Dubaji The Middle East Professional Boxing (MEPB) zrušila zítřejší galavečer v Dubaji!

„Po jednání jsme se rozhodli celý galavečer, který se měl konat 17. prosince v Dubaji zastavit. Všechny strany jsme informovali v oficiálním emailu“. Informovala MEPB o emailu, jehož kopie dorazila také do sportovních redakcí.

„Způsob, jakým promotér s akcí naložil, poškodil dobrého ducha sportu a bylo obdrženo mnoho stížností. Dodnes nebylo zajištěno žádné řádné místo konaní ani oficiální povolení Dubaje k tomuto galavečeru“. Dodala sportovní komise.

Osmatřicetiletý Manuel Charr získal standardní světový titul organizace WBA v roce 2017, když v těžkém duelu přetlačil na body Aleksandra Ustinova. K obhajobě však nedošlo, protože nastali komunikační problémy s Donem Kingem promotérem povinného vyzývatele Trevora Bryana a Charr byl doslova o pás okraden.

Manuel Charr

Do ringu se Charr vrátil až loni v květnu, kdy ve druhém kole knockoutoval ve druhém kole amerického boxera Christophera Lovejoye. Následovala další roční pauza a naposledy Charr boxoval letos 28. května, když v německém Hamburku knockoutoval ve třetím kole domácího Němce Nikolu Milačiče.

Na druhé straně třiačtyřicetiletý boxer a bývalý světový šampión Lucas Browne. Světový titul získal už v roce 2016, když dokázal v desátém kole ukončit Ruslana Chagaeva. Pás však také ani jednou neobhajoval, kvůli problémům s dopingem.

Lucas Browne

Od té doby Browne několikrát bojoval o menší tituly a nejvíce se blýskl letos v červnu, když v prvním kole knockoutoval novozélandskou vycházející hvězdu Juniora Fa. Následně se měl o standardní světový titul WBA utkat s Danielem Duboisem, ale nebyl nepochopitelně schválen britskou boxerskou asociací BBBofC pro svůj věk a rozdílný výkon.