Ruiz vs Miller na začátku srpna!

Andy Ruiz vs Jarrell MillerBývalý světový šampión těžké váhy Andy Ruiz se na galavečeru v Los Angeles a jeho soupeřem bude americký boxer Jarrell Miller. Našlapaná karta nabídne čtyři titulové bitvy!

3.8.2024 – BMO Stadium, Los Angeles, USA
Sezóna Rijádu
Těžká váha
Andy Ruiz 🇺🇸🆚🇺🇸 Jarrell Miller
Přímý přenos na DAZN

Americká dvojka a světová jedenáctka „Destroyer“ Andy RUIZ (35-2-0, 22 KO) a americká trojka a světová devětadvacítka „Big Baby“ Jarrell MILLER (26-1-1, 22 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v Los Angeles, který spadá pod sérii Rijádu!

Čtyřiatřicetiletý americký boxer Andy Ruiz získal v roce 2019 světové tituly WBA, WBO, IBF a IBO, když si překvapivě vyšlápl z pozice náhradníka na tehdejšího šampióna Anthonyho Joshuu (28-3-0, 25 KO), kterého poslal celkem čtyřikrát k zemi. Nicméně tituly si užíval jen pár měsíců, protože ho v následné odvetě Joshua jasně vybodoval.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

Následně se vrátil do ringu až v květnu 2021, kdy se v zajímavém duelu s krajanem Chrissem Arreolou (39-7-1, 34 KO) radoval z bodového vítězství. Naposledy boxoval před dvěma lety v Los Angeles, kde dokázal těsně přetlačit na body kubánského veterána Luise Ortize (34-3-0, 29 KO).

Nyní se vrací opět v Los Angeles a jeho soupeřem bude problémový americký ranař Jarrell Miller. Rodák z Brooklynu držel až do loňského prosince neporazitelnost, ale na prosincovém galavečeru v Rijádu poprvé padl, když jej v posledním desátém kole ukončil aktuální prozatímní světový šampión organizace IBF Daniel Dubois (21-2-0, 20 KO).

Daniel Dubois vs Jarrell Miller


Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇺🇸 Vergil Ortiz
Netitulový souboj
Devětadvacetiletý bývalý světový šampión WBO „The Soul Taker“ Tim Tszyu (24-1-0, 17 KO) se vrací po březnové porážce, kdy na galavečeru v Las Vegas nestačil ve sjednocující bitvě na Američana Sebastiana Fundoru, který sjednotil titulu WBO a WBC. Jeho soupeřem bude neporažený bývalý mezinárodní šampión WBO Vergil Ortiz (20-0-0, 20 KO). Vítěz tohoto duelu se vrátí zpět do soubojů o světové tituly.

Lehká váha
Andy Cruz 🇨🇺🆚🇲🇽 Antonio Moran
Souboj o mezinárodní titul IBF
Úřadující mezinárodní šampión organizace IBF Andy Cruz (3-0-0, 1 KO) získal titul už při svém debutu loni v červenci, když vybodoval Juana Carlose Burgose. V prosinci titul obhájil vítězstvím nad Jovannim Straffonem a naposledy letos v únoru nad Brayanem Rodriguezem. Nyní má před sebou třetí obhajobu a do cesty se mu postaví zkušená mexická trojka Antonio Moran (30-6-1, 21 KO), který v minulosti držel menší tituly organizací WBA a WBO.

Super lehká váha
Isaac Cruz 🇲🇽🆚🇲🇽 Jose Valenzuela
Souboj o světový titul WBA
Pětadvacetiletý světový šampión „Pitbull“ Isaac Cruz (26-2-1, 18 KO) získal světový titul WBA teprve letos v březnu, když na galavečeru v Las Vegas ukončil v osmém kole šampióna Rolanda Romera. Nyní má před sebou první obhajobu a jeho soupeřem bude bývalý kontinentální šampión WBC „Rayo“ Jose Valenzuela (13-2-0, 9 KO).

Polotěžká váha
David Morrell 🇨🇺🆚🇷🇸 Radivoje Kalajdzič
Souboj o světový titul
WBA
Neporažený šestadvacetiletý Kubánec „Osvary“ David Morrell (10-0-0, 9 KO)držel do loňského roku světový titul WBA v super střední váze a po poslední obhajobě oznámil přechod do polotěžké váhy a střetne se o standardní světový titul WBA se srbským válečníkem „Hot Rod“ Radivojem Kalajdzičem (29-2-0, 21 KO). Srbský boxer má na svém kontě dvě prohrané titulové bitvy a nyní bude třetí pokus, ale Morrell je obrovským favoritem.

Super velterová váha
Israil Madrimov 🇺🇿🆚🇺🇸 Terence Crawford
Souboj o světové tituly WBA a WBO
O hlavní zápas galavečera se postarají neporažený uzbecký šampión WBA „The Dream“ Israil Madrimov (10-0-1, 7 KO) a neporažený bývalý král velteru „Bud“ Terence Crawford (40-0-0, 31 KO). Madrimov získal světový titul WBA letos v březnu, když v Rijádu ukončil ve čtvrtém kole ruského bijce Magomeda Kurbanova. Na druhé straně Crawfor přešel jako neporažený král velteru do vyšší váhovky a bude chtít pomalu sjednotit všechny tituly. V zápase se bude bojovat také o prozatímní světový titul WBO a vítěz se stane povinným vyzývatelem šampióna, kterým je aktuálně Sebastian Fundora.

Israil Madrimov vs Terence Crawford