Beterbiev vs Bivol nakonec v říjnu!

Artur Beterbiev vs Dmitry BivolSjednocující bitva v polotěžké váze se nakonec letos konat bude. Nový termín zápasu Artur Beterbiev vs Dmitry Bivol je 12. října v Rijádu!

12.10.2024 – Kingdom Arena, Rijád, Saúdská Arábie
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇷🇺 Dmitry Bivol
Přímý přenos na DAZN

Neporažená kanadská jednička a světová dvojka Artur BETERBIEV (20-0-0, 20 KO) a neporažená ruská jednička a světová jednička Dmitry BIVOL (23-0-0, 12 KO) se utkají na galavečeru v Rijádu ve sjednocující bitvě o světové tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

Devětatřicetiletý rodák z Dagestánu boxující za Kanadu Artur Beterbiev vletěl mezi profesionály v roce 2013 a o rok později už začal vyhrávat mezinárodní tituly. V roce 2017 získal světový titul IBF, když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga.

O dva roky později se střetl v ostře sledované sjednocující bitvě s šampiónem WBC Oleksandrem Gvozdykem. Ačkoliv Beterbiev duelu tahal za kratší konec, tak nakonec Ukrajince v desátém kole rozebral a ukončil. V červnu 2022 získal také světový titul WBO, když už ve druhém kole vyprovodil amerického šampióna Joe Smitha. Loni pásy obhájil vítězstvím nad Angličanem Anthony Yardem a naposledy letos v lednu ukončil v sedmém kole dalšího britského boxera Calluma Smitha.

Artur Beterbiev

1. června se měl střetnou ve sjednocující bitvě s o 6 let mladším krajanem a šampiónem organizací WBA a IBO Dmitry Bivolem, ale ve finální přípravě se zranil a musel na operaci. Nicméně nyní bylo oznámeno, že se oba bijci střetnou 12. října.

Na druhé straně neporažený rodák z Kyrgyzstánu Dmitry Bivol získal standardní pás WBA v roce 2017 výhrou nad Australanem Trentem Broadhurstem. V květnu 2021 získal konečně plnohodnotný titul polotěžké váhy, když v těžkém duelu vybodoval Angličana Craiga Richardse. ještě tentýž rok pás obhájil výhrou nad krajanem Umarem Salamovem.

V roce 2022 obhajoval titul dvakrát a do cesty se mu postavili boxerské legendy Saul Alvarez a Gilberto Ramirez. Bivol oba duely zvládl skvěle, když nejprve v květnu s naprostým přehledem vybodoval Canela a následně v listopadu také Ramireze. V loňském roce stihl pouze jednu obhajobu, když na konci roku úplně jasně přeboxoval šampióna menší organizace IBO Lyndona Arthura a získal i jeho titul.

Na začátku června se střetl v Rijádu s náhradním soupeřem z Libye Malikem Zinadem (22-1-0, 16 KO). Zinad dokázal šampiónovi vzdorovat jen necelých šest kol, než jeho trápení ukončil ringový sudí Howard Foster. Nyní snad už sjednocující bitvě nebude nic stát v cestě a v polovině října se dočkáme nesporného šampióna polotěžké váhy.

Dmitry Bivol