Rozanski vs Babič o pás WBC v dubnu!

Lukasz Rozanski vs Alen Babič Polský boxer Lukasz Rozanski a chorvatský vyzývatel Alen Babič se 22. dubna utkají na galavečeru v Polsku o světový titul organizace WBC ve váze Bridgerweight!

22.4.2023 – Hala na Podpromiu, Rzeszow, Polsko
Bridgerweight
Lukasz Rozanski 🇵🇱🆚🇭🇷 Alen Babič
Přímý přenos na Polsat Sport!

Dražbu o uvolněný titul organizace WBC ve váze Bridgerweight vyhrál na začátku roku překvapivě polský promotér Andrzej Wasilewski a jeho skupina KnockOut Promotions s nabídkou ve výši 425 tisíc dolarů. Překonal tak o 75 tisíc dolarů nabídku skupiny Matchroom Boxing Eddie Hearna, který nabídl pouze 350 tisíc.

Protože jde o uvolněný titul budou peníze rozděleny rovnoměrně. Nicméně WBC odečte 10 procent z částky čistě pro vítěze duelu, takže nový šampión dostane více. Duel se měl původně konat 18. března v Polsku, ale nakonec je oficiálně oznámen až na 22. dubna.

Připomeňme, že světový titul ve váze Bridgerweight na začátku letošního roku uvolnil kolumbijský šampión Oscar Rivas z důvodu zranění oka. Pás získal v říjnu 2021, když v Montrealu jasně vybodoval kanadskou jedničku Ryana Rozickiho.

Lukasz Rozanski

Neporažený sedmatřicetiletý polský bijec Lukasz Rozanski (14-0-0, 13 KO) stál v ringu naposledy v květnu 2021, když ve velmi vyhroceném duelu dokázal překvapivě už v prvním kole knockoutovat slavnějšího krajan Artura Szpilku, který následně přešel do MMA a boxerskou kariéru pověsil na hřebík.

Na druhé straně dvaatřicetiletý neporažený Chorvat „The Savage“ Alen Babič (11-0-0, 10 KO) naposledy boxoval loni v květnu, když dokázal na galavečeru v londýnské O2 aréně přetlačit v těžkém duelu na body polského boxera Adama Balskiho.

Alen Babič