Conor Benn chce žalovat britskou asociaci o milióny liber!

Conor BennNeporažený britský boxer Conor Benn chce žalovat britskou boxerskou asociaci BBBofC o 3,5 milionu liber, za zrušený zápas s Chrisem Eubankem!

Podle britských medií hodlá šestadvacetiletý boxer „The Destroyer“ Conor Benn (21-0-0, 14 KO) zažalovat Britskou boxerskou asociaci BBBofC, která mu odebrala boxerskou licenci v důsledku dvou dopingových nálezů před zápasem s Chrisem Eubankem, který musel být následně zrušen.

Benn údajně požaduje odškodné 3,5 milionu liber, které by zahrnovalo náhradu ušlé mzdy za zrušený duel. Antidopingové testy byly provedeny loni v září a prokázaly přítomnost zakázané klátky Klomifen. V následném „B“ vzorku se nález potvrdil.

Před pár dny se organizace WBC po seznámení s případem britského boxera rozhodla, že neexistuje žádný přímý důkaz o tom, že by zakázanou látku bral vědomě s tím, že výsledky antidopingových testů mohli být pozitivní z důvodu větší konzumace vajec.

Conor Benn

BBBofC však nadále provádí své vlastní samostatné vyšetřování a postoj WBC nijak neovlivní závěr, který vydá britská asociace. K případnému soudnímu sporu se nechtělo BBBofC vyjadřovat a avšak úspěch pro Benna v takovém sporu je minimální.