Rozanski seřezal Babiče v 1. kole!

Lukasz RozanskiPolský bijec Lukasz Rozanski předvedl neskutečnou demolici a chorvatského boxera Alena Babiče zničil v prvním kole a získal světový titul WBC! Video v článku!

22.4.2023 – Hala na Podpromiu, Rzeszow, Polsko
Bridgerweight
Lukasz Rozanski 🇵🇱🆚🇭🇷 Alen Babič
1. kolo TKO

Stále neporažený sedmatřicetiletý polský šampión Lukasz Rozanski (15-0-0, 14 KO) šokoval v ringu už v květnu 2021, když ve velmi vyhroceném duelu dokázal překvapivě už v prvním kole knockoutovat slavnějšího krajana Artura Szpilku (24-5-0, 16 KO), který následně ukončil boxerskou kariéru a přešel do MMA.

Následně se měl v loňském roce utkat o světový titul WBC s kolumbijským šampiónem Oscarem Rivasem (28-1-0, 19 KO), který měl v držení pás. Z důvodu covidu, zranění a promoterských neshod byl duel stále odkládán a letos v lednu Rivas z důvodu zranění oka pás uvolnil.

Lukasz Rozanski vs Alen Babič

Organizace WBC tak určila chorvatskou jedničku Alena Babiče (11-1-0, 10 KO) jako oficiálního vyzývatele. Chorvatský boxer byl mírným favoritem zápasu, ale Rozanskiho hnala dopředu vyprodaná hala v Rzeszowě.

Zápas začal podle očekávání hodně zostra a oba bijci se do sebe bez nějakého otálení a Rozaski po pár chvilkách dostal Babiče do počítání. Následně Polák zatlačil Chorvata do provazů, kde ho zasypával velkým množstvím úderů a ringový sudí Jose Guadalupe Garcia zápas ukončil.

Lukasz Rozanski vs Alen Babič

Rozanski je tak novým světovým šampiónem organizace WBC ve váze Bridgerweight a na konci roku bychom se mohli dočkat první obhajoby a jeho soupeřem bude vítěz duelu Kevin Lerena vs Ryad Merhy, který je plánován na 13. května v Africe.