Riakporhe si brousí zuby na dalšího Poláka a titul!

Richard Riakporhe vs Krzysztof GlowackiBritský neporažený boxer Richard Riakporhe si po nedávném skalpu Krzysztofa Glowackiho brousí zuby na dalšího Poláka. Chce Mateusze Masternaka a titul IBF!

Třiatřicetiletý britský boxer Richard Riakporhe (16-0-0, 12 KO) debutoval mezi profíky v srpnu 2016 a od té doby si na své konto připsal patnáct výher v řadě a jedenáct z nich ukončil před limitem. Loni si vyšlápl na dva soupeře. Nejprve v březnu knockoutoval v osmém kole krajana Deiona Jumaha a následně v červnu ukončil ve druhém kole Itala Fabia Turchiho.

21. ledna se přiblížil k titulovému souboji, když bývalému světovému šampiónovi Krzysztofovi Glowackimu nedovolil nic. Už ve druhém kole dostal Glowackiho do velkých problémů a ten sotva kolo přežil. Ve čtvrtém kole opět britský boxer přitvrdil a po několika tvrdých kombinacích ringový sudí Howard Foster duel ukončil.

Krzysztof Glowacki vs Richard Riakporhe

„Nyní mi dává smysl bojovat s Masternakem o neobsazený světový titul organizace IBF. Pokud je Jai Opetaia aktuálně ze hry a nemůže se s Masternakem utkat, tak by se mohl uspořádat duel se mnou a vítěz by se poté utkal s Opetaiou“. Napsal na sociální sítě britský boxer, který je aktuálně na čtvrté pozici světového žebříčku.

Sedmadvacetiletý neporažený úřadující šampión křížové váhy organizace IBF Jai Opetaia (22-0-0, 17 KO) podstoupí v dohledné době operaci ramene a nebude tak v březnovém termínu obhajovat titul s povinným vyzývatelem z Polska Mateuszem Masternakem (47-5-0, 31 KO).

Jai Opetaia

„Jai měl dlouhodobé problémy s levým ramenem. Nemohl zasáhnout v plné síle, ale po této léčbě by měl být opět v pořádku a v červnu bude připraven k boji. Boxeři z Evropy jako Masternak, jsou tvrdé bestie. Jsou silní a dobře trénovaní, musíte na ně být 100% připravení, jinak nemáte šanci“. Komentoval před čtrnácti dny zranění trenér šampióna Mick Francis.