Real Fight Talk: Ilja Škondrič

Ilja ŠkondričHlavní trenér bratislavské Octagon Fighting Academy Ilja Škondrič hostem u Tomáše Kvapila. Bude ještě zápasit a který Slovák se podle něj dostane do UFC? Video v článku!

DNES – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

V souvislosti se sobotním turnajem byl hostem v podcastu Real Fight Talk , kde se ho Tomáš Kvapil zeptal na favorita pyramidy, jestli ho ještě uvidíme zápasit, nebo i jak vidí budoucnost MMA v Česku a na Slovensku.

Tři zápasy v jeden večer
Jelikož se Ilja nejblíže představí už tuto sobotu na turnaji RFA 9, Kvápa začal celý rozhovor právě otázkami na něj jako mentora Michala Dobiáše a Alexandra Butenka. Ty čekají potenciální tři MMA zápasy v jeden večer, což je v dnešním světě smíšených bojových umění naprostá rarita. V minulosti to však bylo zcela běžné a Škondrič spolu s Kvapilem zavzpomínali na začátky organizace UFC, kde nebyly podobné pyramidy ničím výjimečné.

Ilja se vyjádřil i na adresu svých svěřenců Butenka s Dobiášem a vyzdvihl jejich kvality. O ukrajinském bojovníkovi Alexandru Butenkovi se zároveň vyjádřil, že je osobně jeho největší favorit na celkové vítězství pro jeho obrovské zkušenosti a zápasnickou kvalitu.

Konec zápasnické kariéry ani náhodou
V současnosti má Ilja Škondřič 43 let a především je vnímán jako trenér. Ani po čtyřicítce ještě ale nemá v plánu přestat chodit po soutěžích v grapplingu nebo BJJ. Především má ale stále nevyřízené účty s raper Marpem , se kterým měl mít zápas v boxu. Na ten ale nedošlo, protože si Marpo poranil ruku a byl nucen ze zápasu odstoupit.

Ilja se na jeho adresu vyjádřil s respektem a v žádném případě nemá v plánu Marpa podcenit. Po shlédnutí jeho zápasů proti Rytmusovi a Karlosovi Vémolovi konstatoval, že Marpo není žádný mrzák a určitě mu nic nedá zadarmo.

Tomáš Kvapil se ho zeptal i na to, jestli ho ještě uvidíme v MMA zápase, na což dal Ilja neurčitou odpověď. Vzhledem k tomu, že jeho poslední MMA zápas byl v roce 2017, s největší pravděpodobností se 43letý Bratislavan bude věnovat především svým svěřencům a jiným bojovým disciplínám.

RFA 9

O třetím Slovákovi v UFC má jasno
Řeč byla také o tom, jak se moderní MMA neustále vyvíjí a zda Škondrič jeho prvky aplikuje do svých tréninků nebo se nadále spoléhá na starou školu. V souvislosti s MMA ve světě padla otázka na české a slovenské bojovníky, které Ilja vyzdvihl.

Především ale zmínil jedno jméno, a to Štěpána Vojčáka , který má podle něj všechny předpoklady, aby se po Lajoši Kleinovi a Martinu Budayovi stal 3. slovenským bojovníkem v UFC.