RFA 9: Radomír Chovan dostane velkou šanci!

Radomír ChovanRadomír Chovan patří k největším slovenským nadějím smíšených bojových umění. Má za sebou skvělé úspěchy mezi amatéry a zítra ho čeká velká výzva na galavečeru RFA 9!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Chtěl jsi to jen vyzkoušet, teď je to jeho život: Mladý Prievidžan dostane před domácím publikem skvělou šanci
Radomír Chovan patří k největším slovenským nadějím smíšených bojových umění. Má za sebou skvělé úspěchy mezi amatéry a tentokrát dostane příležitost na velkolepém turnaji RFA 9. Celý večer, jehož hlavní částí je EUROGOLD pyramida o 30 000 eur, odstartuje jeho zápasem s Alexem Gažíkem.

Vydržel a stala se z toho životní láska
Dnes je MMA jeden z nejrychleji rozvíjejících se sportů na světě. Nastupující generace bojovníků proto začíná se smíšenými bojovými uměními již odmalička, což byl případ i Rada Chovana. „MMA určitě proto, že když jsem v roce 2016 objevil tento sport, moc se mi zalíbil. Chtěl jsem si to nejprve vyzkoušet a možná po čas si dát jeden zápas,“ zavzpomínal si na svůj prvotní kontakt s bojovými sporty.

„Vydržel jsem při tom a už je to můj život,\“ doplnil mladý a talentovaný bojovník z Prievidze. K bojovým uměním patří i relax a ten si nejraději užívá podobně jako jeho vrstevníci: „Mimo MMA rád trávím čas s rodinou nebo hraním her.“

Cíl je posouvat se na vyšší metu
Stále jen 19letý Chovan se momentálně mezi profesionály nehrne. Raději dá přednost nabírání zkušeností na amatérské scéně a neustálému zlepšování svých schopností. „Moje dlouhodobé cíle jsou určitě dosahovat stále vyšší a vyšší mety. Posouvat se dále v kariéře ať už po fyzické nebo psychické stránce,“ řekl o svých dlouhodobých plánech.

Trenér Vladimír Moravčík vidí v Radovi velký potenciál a nerad by ho připravil o velkou příležitost zápasit v nejprestižnější amatérské světové organizaci. „Letos máme na plánu ještě amatérskou scénu, abychom mohli startovat na soutěžích IMMAF,“ řekl Moravčík.

Radomír Chovan

Šance ukázat se před domácím publikem
Prievidza bude už tuto sobotu hostit největší akci bojových sportů, jaká kdy v tomto městě byla. Turnaj RFA 9 přinese titulového vyzyvatele a především vítěze EUROGOLD pyramidy o 30 000 eur. Celý večer však otevře zápas pod amatérskými pravidly, kde se domácí Rado Chovan postaví proti Alexovi Gažíkovi.

„Soupeř je chytrý kluk. Určitě pořádně trénuje a připravuje se na tento zápas. Já ale jdu zápasit doma a mnoho lidí mě přijde podívat. Nejdu nikoho zklamat a jdu si jednoznačně po výhru,“ prohlásil odhodlaný Chovan. Podle slov promotéra Marhanského můžeme očekávat zápasy amatérů na začátku turnajů i na dalších akcích.

RFA 9