Ramirez: Sesadím Bivola z trůnu!

Gilberto RamirezBývalý světový šampión super střední váhy Gilberto Ramirez si dělá zálusk také na titul v polotěžké váze. 5. listopadu vyzve šampión Dmitry Bivola a slibuje jeho sesazení z trůnu!

5.11.2022 – SAE
Polotěžká váha
Dmitry Bivol 🇰🇬🆚🇲🇽 Gilberto Ramirez

Neporažená ruská a světová jednička Dmitry BIVOL (20-0-0, 11 KO) a neporažená mexická jednička a světová trojka „Zurdo“ Gilberto RAMIREZ (44-0-0, 30 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBA super!

„Cítím odpovědnost za sesazení Bivola z trůnu a udělám to. Je to pro mě obrovská příležitost a udělám maximum pro zisk titulu. Chci se stát šampiónem v druhé váhové kategorii“. Říká odhodlaně bývalý světový šampión super střední váhy Gilberto Ramirez.

A dodává „Bude to velká konfrontace a dvanáct kol obrovské bitvy. Bivol je skvělý boxer, který má nesmírně dobrý pohyb, ale v útoku je slabší a já jsem připraven Bivola o všechno připravit. Po posledním gongu bude moje ruka nahoře“. Uzavřel Ramirez.

Dmitry Bivol

Dmitry Bivol získal světový titul organizace WBA v listopadu 2017, když v prvním kole ukončil australského boxera Trenta Broadhursta. Pás následně úspěšně pětkrát obhájil a v roce 2021 konečně boxoval o plnohodnotný titul WBA super. Britského soupeře Craiga Richardse přetlačil na body a pás byl jeho.

Na konci loňského roku titul poprvé obhájil, když ruském galavečeru v Jekatěrinburgu vybodoval Rusa Umara Salamova. Naposledy stál v ringu letos v květnu, když dokázal na body porazit mexickou legendu Saula Alvareze a připsat si největší výhru kariéry. Nyní se mu postaví další legendární boxer z Mexika, jednatřicetiletý „Zurdo“ Gilberto Ramirez.

Gilberto Ramirez

Ramirez v minulosti držel světový titul organizace WBO v super střední váze, který naposledy obhajoval před čtyřmi lety, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body amerického vyzývatele
Jesse Harta. Poté přešel do polotěžké váhy, kde ovládl všechny čtyři dosavadní zápasy a nyní ho tak čeká šance získat světový titul v druhé váhové kategorii.