Krassyuk: Usyk vs Joshua byl zápas desetiletí, možná století!

Oleksandr UsykPromotér úřadujícího šampión WBA, WBO, IBF a IBO Alexander Krassyuk komentuje odvetný zápas Oleksandra Usyka a Anthony Joshuy, který vyhrál jeho svěřenec na body a obhájil světové tituly!

„Alexandrův výkon byl prostě úžasný. Pořád si ten zápas procházím a bylo to něco mimořádného. Deváté kolo bylo zatraceně těžké a to víc pozoruhodné bylo desáté kolo, kdy jakoby Saša povstal z pekla. Byla to neskutečná podívaná, která se stane jednou za deset let, možná dokonce jednou za sto let. AJ je velká osobnost a vydal ze sebe maximum, ale Saša to zvládl. proto je světový šampión“. Komentoval sobotní duel ukrajinský promotér Alexander Krassyuk

„Pokud Tyson Fury, který deklaroval návrat do sjednocující bitvy bude opravdu chtít zápasit, tak to bude Sašův další soupeř. Chceme všechny pásy a věřím, že se Saša stane absolutním neporaženým šampiónem těžké váhy“. Uzavřel Krassyuk

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

Pětatřicetiletý ukrajinský šampión Oleksandr Usyk sjednotil v roce 2018 všechny světové tituly v křížové váze a stal se nesporným králem této váhové divize. Ještě téhož roku všechny tituly obhájil s britským tvrďákem Tony Bellewem a přešel do nejtěžší váhové divize.

Nyní by chtěl sjednotit také pásy v nejtěžší váhové divizi, kde mu chybí ještě pás WBC, který má v držení neporažený britský boxer Tyson Fury. Ten jej získal v únoru 2020, když v sedmém kole ukončil tehdejšího šampióna Deontaye Wildera. Pás následně obhájil v následné odvetě loni v říjnu a naposledy letos v dubnu výhrou nad krajanem Dillianem Whytem.

Oleksandr Usyk