Prograis obhájil světový titul WBC!

Regis Prograis vs Danielito ZorrillaÚřadující šampión Regis Prograis vybodoval v noci Danielita Zorrillu a obhájil světový titul WBC v super lehké váze!

17.6.2023 – Smoothie King Center, New Orleans, USA
Super lehká váha
Regis Prograis 🇺🇸🆚🇵🇷 Danielito Zorrilla
Josef Mason 117:110
Robert Tapper 118:109
Craig Metcalfe 113:114

Čtyřiatřicetiletý úřadující světový šampión Regis Prograis (29-1-0, 24 KO) získal už v roce 2018 diamantový pás WBC, když v osmi kolech vyprovodil Argentince Juana Jose Velasca. V roce 2019 k němu přidal ještě regulérní světový titul WBA, když v šestém kole ukončil Bělorusa Kiryla Relikha.

Na konci roku 2019 vyzval držitele pásu WBA super a IBF, britskou neporaženou hvězdu Joshe Taylora. Duel nabídl velmi vyrovnaný souboj, který nakonec jen těsně na body vyhrál Taylor a Prograis poprvé v kariéře prohrál. Nicméně od této porážky si připsal jen výhry a loni v listopadu se postavil opět k titulové bitvě.

Do cesty se mu o uvolněný pás postavil krajan Jose Zepeda (36-3-0, 27 KO). Duel byl poměrně vyrovnaný, ale Prograis byl přeci jen aktivnějším mužem v ringu. Největší rozdíl byl v síle úderu, které způsobovali Zepedovi největší problémy. Vše vyvrcholilo v jedenáctém kole, kdy dokázal Prograis svého soupeře několika přesnými údery dostat k zemi a ringový Ray Corona zápas ukončil.

V noci ho na galavečeru v New Orleans čekala první obhajoba a do cesty se mu postavil devětadvacetiletý portorický boxer Danielito Zorrilla. Zápas začal podle očekávaní a už ve třetím kole dokázal úřadující šampión poslat svého soupeře do počítání. Prograis se snažil následně Zorrillu ukončit, ale ten těžké chvíle přečkal.

Regis Prograis

Prograis se snažil v dalších kolech na Zorrillu tlačit, ale spousta úderů byla v krytu a naopak Portorikánec měl sice míň úderů, ale byly přesnější. Zápas nebyl v nějakém struhujícím tempu a rozhodčí měli hodně těžkou práci souboj na bodovat, což dokazuje i velký rozptyl bodů – 118:109, 117:100 a 113:114. Prograis tak obhájil světový titul WBC a připsal si již devětadvacáté profesionální vítězství.