Bledá má v UFC první výhru!

Tereza BledáČeská válečnice Tereza Bledá svůj druhý zápas v organizaci UFC zvládla a jasně vybodovala brazilskou soupeřku Gabriellu Fernandes!

17.6.2023 – UFC Apex, Las Vegas, USA
UFC Fight Night
Muší váha
Tereza Bledá 🇨🇿🆚🇧🇷 Gabriella Fernandes
30:27 – 30:27 – 30:27

Jednadvacetiletá česká fighterka Tereza Bledá vešla do podvědomí skvělými výkony v organizaci Oktagon, kde v rámci pravidel Underground vyprovodila českou a slovenskou špičku bojové scény. V roce 2020 postupně vybodovala Lucii Pudilovou, Magdu Šormovou a v super finále také Lucii Szabovou.

Na své výkony v Undergroundu navázala také v klasickém MMA, když ještě tentýž rok na galavečeru Oktagon 16 ukončila ve druhém kole francouzskou veteránku Marii Loiseau. V roce 2021 pokračovala ve skvělých výkonech a připsala si další čtyři výhry.

V lednu utáhla v prvním kole Polku Judytu Rymarzak, v květnu vybodovala Brazilku Karoline Martins, v červenci na pražské Štvanici ukončil v prvním kole další brazilskou fighterku Ednu Oliveiru Ajalu a naposledy před domácími fanoušky nastoupila 30 prosince 2021, když opět už v prvním kole zničila Mabelly Limu.

Skvělými výkony si tak hlasitě řekla o UFC, které je jejím cílem a její výkony ani neunikli ani prezidentovi slavné organizace Danu Whitovi, který ji poslal pozvánku Dana White’s Contender Series, kde zápasníci z celého světa bojují o vysněnou smlouvu. Bledá se na turnaji loni v září utkala s neporaženou brazilskou bojovnicí Nayarou Correii.

Tereza opět předvedla neskutečný výkon a celý zápas byl prakticky tah na jednu bránu a česká válečnice jasně dominovala. Zápas došel až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí neměli těžkou práci a Bledá si připsala jednoznačné vítezství 3x 30:26 (jednotlivá kola 1. kolo 10:9, 2. kolo 10:9 a 3. kolo 10:8). Dana White ji nakonec smlouvu nenabídl, ale označil ji za skvělou zápasnici, která ještě šanci dostane.

Na začátku října však přišel obrat a Tereza Bledá dostala od UFC smlouvu na 4 zápasy. Po Lucii Pudilové se tak Bledá stala druhou českou fighterkou v nejprestižnější MMA lize světa. Její první soupeřkou byla v listopadu více jak 4 roky neporažená brazilská fighterka Natália Silva. Debut se ji však nepovedl podle představ a Silva ji ve třetím kole trefila otočkou přesně na bradu a následně dokončila.

Tereza Bledá

Nyní se postavila do druhého zápasu a její soupeřkou byla brazilská bojovnice, devětadvacetiletá Gabriella Fernandes. Ta debutovala v UFC teprve letos v únoru a stejně jako Bledá první zápas prohrála, když ji vybodovala kanadská zápasnice Jasmine Jasudavicius.

Tereza Bledá

Zápas začal opatrně z obou strana a Bledá chtěla za každou cenu dostat Brazilku na zem. Po prvním nezdaru se ji to nakonec povedlo a kontrolovala ji až do závěrečné sirény. Ve druhém kole se prakticky scénář opakoval a Bledá jasně první dvě kola vyhrála. Ve třetím kole začal docházel Bledý dech Fernandes měla několik nebezpečných úderů. Česká fighterka však dokázala soupeřku opět hodit a zajistila si první vítězství v UFC.

Tereza Bledá