Tszyu knockoutoval Ocampa v 1. kole!

Tim Tszyu vs Carlos OcampoProzatímní světový šampión Tim Tszyu sestřelil v prvním kole Carlose Ocampa a obhájil pás WBO! Video ze zápasu v článku!

18.6.2023 – Gold Coast Convention Centre, Austrálie
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇲🇽 Carlos Ocampo
1. kolo KO

Osmadvacetiletý Australan s ruskými kořeny Tim Tszyu (23-0-0, 17 KO) držel od roku 2019 menší globální titul organizace WBO, který až do loňského března celkem sedmkrát úspěšně obhájil. Následně organizace rozhodla, že se Tszyu s králem divize Jermellem Charlem.

Jenže Charlo se zranil a WBO rozhodlo o souboji o prozatímní titul, o který se 12. března v Austrálii střetli právě Tim Tszyu a dvaatřicetiletý americký boxer „Super Bad“ Tony Harrison (29-4-1, 21 KO). Tszyu v devátém kole Američana zatlačil do provazů, kde ho obdaroval pěti zvedáky a Harrison šel k zemi. Po počítání chtěl sice ještě pokračovat, ale ringový Danrex Tapdasan otřeseného boxera ukončil.

Dnes nad ránem se na domácím galavečeru v Austrálii postavil k první obhajobě prozatímního světového titulu a a jeho soupeřem byl sedmadvacetiletý mexický vyzývatel Carlos Ocampo (35-3-0, 23 KO), který loni v říjnu nezvládl duel se Sebastianem Fundorou a potřetí v kariéře prohrál.

Tim Tszyu
Matt Roberts/No Limit Boxing

Rychlý zápas nabídl neskutečnou přestřelku, ve které kde po chvilce souboje ocitl Ocampo v počítání. Ten se ještě postavil, ale Tszyu zasypal soupeře opět několika tvrdými údery z nichž jeden krásně čistě prošel a Ocqampo zapadl mezi provazy a byl konec. Tszyu ukázal, že je více než připraven na titulovou bitvu s Jermellem Charlem.