Potvrzeno: Fury vs Chisora 3!

0Tyson Fury vs Dereck Chisora 3Spekulace se podle očekávání potvrdili. Tyson Fury bude obhajovat světový titul s Dereckem Chisorou. Světový pás bude obhajovat také Daniel Dubois!

3.12.2022 – Tottenham Hotspur Stadium, Londýn, VB
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇬🇧 Dereck Chisora 3
Přímý přenos na BT Sport!

Neporažená britská a světová jednička „The Gypsy King“ Tyson FURY (32-0-1, 23 KO) a britská pětka a světová devítka „WAR“ Dereck CHISORA (33-12-0, 23 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Konec spekulacím a diskuzím. To co se šuškalo posledních 14 dní se stalo nakonec realitou a promotér Frank Warren oficálně oznámil třetí střetnutí mezi Tysonem Furym a Dereckem Chisorou. Pro Furyho to bude třetí obhajoba světového pásu WBC.

Čtyřiatřicetiletý úřadující světový šampión organizace WBC získal pás před dvěma lety, když v odvetě dokázal porazit amerického boxera Deontaye Wilder, kterého vyprovodil v sedmi kolech. Poprvé titul obhájil loni v říjnu, kdy s Wilderem završil trilogii výhrou v jedenáctém kole.

Tyson Fury vs Dereck Chisora

Druhá obhajoba přišla letos v dubnu, kdy se na domácím galavečeru ve Wembley utkal s krajanem Dillianem Whytem. Fury v zápase jasně dominoval a Whyta ukončil již v sedmém kole. Nyní ho čeká obhajoba číslo dva a do cesty se mu již potřetí postaví Dereck Chisora.

Osmatřicetiletý Chisora v zápasech předvádí skvělé výkony a ačkoliv prohrál s Oleksandrem Usykem a dvakrát s Josephem Parkerem, tak zápasy byly v jeho podání skvělé. Naposledy stál v ringu letos červenci, kdy dokázal v těžkém duelu vybodovat bulharskou kobru Kubrata Puleva.

Tyson Fury vs Dereck Chisora

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) a Dereck Chisora (33-12-0, 23 KO) se v minulosti utkali již dvakrát. Poprvé jej v roce 2011 jasně Fury vybodoval 118:111 a 2x 117:112 a podruhé v roce 2014 Chisoru ukončil před limitem v desátém kole. Na galvečeru bude také obhajovat světový titul WBA Daniel Dubois.

Jihoafrický boxer Kevin Lerena (28-1-0, 14 KO) se dostal do hledáčku promotérů Daniela Duboise (18-1-0, 17 KO) poté, co britská boxerská asociace BBBofC nepochopitelně neschválila jako soupeře Australana Lucase Browna (31-3-0, 27 KO) z důvodu jeho věku a rozdílných kvalit. Dubois získal klasický světový pás WBA ve svém posledním duelu letos v červnu s Američanem Trevorem Bryanem.

0Tyson Fury vs Dereck Chisora 3