Paul vs Silva již příští víkend!

Jake Paul vs Anderson SilvaJake Paul ve svém šestém profesionálním duelu vyzve legendárního brazilského MMA šampióna UFC Andersona Silvu. Dokáže opět vyhrát?

29.10.2022 – Gila River Arena, Glendale, USA
Křížová váha
Jake Paul 🇺🇸🆚🇧🇷 Anderson Silva
Přímý přenos na Showtime PPV!

Pětadvacetiletý neporažený americký boxer „The Problem Child“ Jake Paul (5-0-0, 4 KO) se po dvou zrušených zápasech s Tommym Furym (8-0-0, 4 KO) a následně i Hasimem Rahmanem jr (12-1-0, 6 KO) střetne s bývalým šampiónem UFC Andersonem Silvou (3-0-1, 2 KO). Duel je oficiální profesionálním zápasem zapsaným do statistik a je vypsán na 8 kol v křížové váze.

Jake Paul vs Anderson Silva

Paul loni odboxoval 3 velmi sledované duely a všechny vyhrál. Nejdříve se v dubnu na galavečeru v Atlantě utkal s bývalým šampiónem organizací Bellator a ONE Champion Benem Askrenem. Zápas skončil už v prvním kole, když Askrena tvrdě ukončil technickým KO.

Poté v americkém Clevelandu 29. srpna vyzval bývalého šampióna UFC Tyrona Woodleye. Zápas nabídl vyrovnanou bitvu, která došla až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva rozhodčí přiklonili na stranu Jake Paula a jeden na stranu Woodleye. Paul si tak připsal další zajímavý skalp.

Jake Paul

Následně se měl Jake Paul 18. prosince v Tampě konečně utkat s regulérním profesionálním boxerem Tommym Furym. Jenže ten si několik dní před soubojem zranil během přípravy žebra a musel z duelu odstoupit. Paul se narychlo domluvil na odvetě s Tyronem Woodleyem. Zápas byl i tentokrát vyrovnaný, tedy až do 6. kola, kdy Woodleye brutálně sestřelil a připsal si tak již páté profesionální vítězství.

Anderson Silva

Na druhé straně sedmačtyřicetiletý brazilský zápasník „Spider“ Anderson Silva (3-1-0, 2 KO) v dobách své největší slávy vládl střední váze největší MMA organizaci UFC, kde za svou kariéru nasbíral celkově 18 výher a 7 porážek. Všechny porážky však přišli až na konci kariéry.

Anderson Silva

V profesionálním boxu debutoval už v roce 1998, když v prvním kole prohrál s krajanem Osmarem Luizem Teixeirou. Do ringu se poté vrátil až v roce 2005, když ve druhém kole ukončil dalšího krajana Julia Cesara De Jesuse. Loni odboxoval dva zápasy, když překvapivě přeboxoval legendárního Julia Cesara Chaveze a v září knockoutoval v prvním kole fightera Tito Ortize.