Polakovič vs Agateljan o český titul ČUBP!

Pavel Polakovič vs Erik AgateljanVelký zápas o český titul ve velterové váze. Neporažení boxeři Pavel Polakovič a Erik Agateljan se utkají 8. října v Brně! Obhájí Polakovič nebo Agateljan získá titul ve druhé váhovce?

8.10.2022 – Sono Brno, ČR
Velterová váha
Pavel Polakovič 🇨🇿🆚🇨🇿🇦🇲 Erik Agateljan
Přímý přenos na ČT 4 SPORT!

Česká neporažená jednička velterové váhy Pavel POLAKOVIČ (7-0-0, 4 KO) a neporažená česká jednička super lehké váhy Erik AGATELJAN (9-0-0, 6 KO) se utkají v desetikolové bitvě o český titul ČUBP ve velterové váze!

Oba boxeři se spolu střetli již v pěti vzájemných duelech ještě coby amatéři. Dvakrát to bylo na mistrovství České republiky a třikrát v rámci extraligy. Na MČR si připsal každý jednu výhru a v extralize Polakovič vyhrál dvakrát a Agateljan jednou. Jejich bilance je tak 3:2 ve prospěch Pavla Polakoviče.

Pavel Polakovič

Devětadvacetiletý Polakovič odstartoval profesionální kariéru teprve loni v únoru, když na galavečeru v Ústí nad Labem vybodoval ve čtyřech kolech Hama Aperyana. Letos v dubnu vyzval o volný český titul velterové váhy Josefa Zahradníka a zápas ovládl na body a pás získal.

Nyní tak má před sebou první obhajobu titulu a do cesty se mu postaví sedmadvacetiletý rodák z Arménie a český šampión super lehké váhy Erik Agateljan. Erik v profíkách debutoval už v roce 2018, když v prvním kole ukončil Romana Pukyho. Loni v únoru vyzval tehdejšího českého šampióna super lehké váhy Josefa Zahradníka, kterého s přehledem vybodoval. Zahradník tak prohrál titulové bitvy s oběma boxery.

Erik Agateljan

Přímý přenos z galavečera bude zajišťovat sportovní televize ČT 4 SPORT a to samozřejmě zcela zdarma. Do ringu by se měl po třech porážkách v řadě vrátit také Stanislav Eschner, který vyzve italského rodáka žijícího v Brně Alessandra Jandejska.

Český titul ČUBP