Polakovič má nového soupeře!

Pavel Polakovič vs Francisco Mercado DelgadilloČeský šampión velterové váhy Pavel Polakovič se nakonec střetne na galavečeru v Olomouci v titulové bitvě s mexickým bijcem Franciscem Delgadillem!

21.4.2023 – Hala Upol, Olomouc, ČR
Super lehká váha
Pavel Polakovič 🇨🇿🆚🇲🇽 Francisco Delgadillo
Vstupenky na Patronboxing.cz
Přímý přenos PPV na Oktagon.TV

Neporažená česká jednička Pavel POLAKOVIČ (9-0-0, 5 KO) a mexická osmnáctka Francisco DELGADILLO (7-2-0, 2 KO) se utkají v desetikolové titulové bitvě o pás organizace CISBB. 

Devětadvacetiletý neporažený český šampión velterové váhy Pavel Polakovič (9-0-0, 5 KO) vlétl do profesionálního ringu v únoru 2021 jako uragán a vybodoval jasně Arménce Hamo Aperyana. Následovali čtyři výhry v řadě a loni v dubnu se už postavil k první titulové bitvě o český národní pás.

Jeho soupeřem byl na galavečeru v Plzni Josef Zahradník. Polakovič zápas zcela ovládl a Zahradníka jasně vybodoval a český titul tak získal. V říjnu Český titul ČUBP obhájil v parádním duelu s Erikem Agateljanem, kterého dokázal přetlačit na body. Loňský rok uzavřel povinnou výhrou v pražské Lucerně nad Gruzíncem Bakarem Gelenidzem.

Pavel Polakovič vs Erik Agateljan

Letošní rok Polakovič odstartuje již tento pátek na galavečeru v Olomouci, kde ho čeká souboj pás CISBB. Jeho soupeřem měl být původně třiatřicetiletý ghanský boxer Michael Ansah. Jenže Ansah měl problémy s vízy a nahradí ho mexický boxer Francisco Delgadillo.

Čtyřiadvacetiletý Mexičan v loňském roce odboxoval dva duely. Nejprve jej překvapivě vybodoval debutant Lazaro Alvarez a naposledy v říjnu dokázal přetlačit na body Flavia Hernandeza
Valverda. Pro Delgadilla bude souboj s Polakovičem prvním mimo svojí domovinu.

Pavel Polakovič vs Francisco Mercado Delgadillo

CISBB je přidruženou federací organizace WBC stejně jako například evropská organizace EBU. CISBB (CIS and Slovenian Boxing Bureau) zastřešuje především východní státy jako je Rusko, Tádžikistán, Moldavsko a další. Organizace má kompletní ruské vedení v čele s prezidentem Vladimirem Laptevem.

Pavel Polakovič vs Michael Ansah