Plány RFA s Růžičkou a Kozubovským!

Růžička a KozubovskýBěhem tiskové konference po turnaji RFA 11 se promotér Boris Marhanský vyjádřil na adresu dvou hvězdných českých postojářů Tadeáše Růžičky a Matěje Kozubovského, kteří se už nějakou dobu v organizaci nepředstavili

Oba v titulových zápasech?
Matěj Kozubovský se představil v rámci organizace RFA jen jednou, když hned na úvodním turnaji Warm-Up zdolal Jakuba Benka na body. Ten se po návratu na vítěznou vlnu představil v titulovém zápase s Joiltonem Lutterbachem na RFA 11, kde se brazilský bojovník také stal historickým prvním šampionem organizace pod pravidly Real Fight.

„Joilton si ho ptal v kleci, že kde je Matěj Kozubovský, ale vím, že Joilton si proaktivní chtěl dát zápas i s Vladem Idrányim, takže uvidíme,“ řekl Boris Marhanský na tiskové konferenci .

O dost jasněji to vypadá s Tadeášem Růžičkou, který na RFA 9 poznal i titulového vyzyvatele. Jeho soupeřem bude Jacob Mikula, což potvrdil i sám Marhanský: „Tadeáš má mít zápas o titul s Jacem Mikulou, takže teď to bude na Lukášovi (Bodym), aby tento zápas dohodl. Věřím, že ještě ve druhé polovině letošního roku,“ nastínil majitel RFA.

Tadeáš Růžička

Noví šampioni mají obrovskou radost
Kromě skvělých zápasů jsme na RFA 11 byli také svědky korunovace dvou nových králů organizace, Dominika Humburgera a Joiltona Lutterbacha. Humburger se stal dočasným šampionem střední váhy v MMA a po zápase neskrýval nadšení „Samozřejmě jsem velmi rád, ale ten titul musím ještě potvrdit, protože to byl zápas na short notice. Díkybohu, že to soupeř vzal a příprava nepřišla nazmar,“ řekl Humburger po RFA 11.

Lutterbach nepotřeboval na knokaut Jakuba Benka ani jedno celé kolo a po Sebastiánu Fapšovi získal skalp dalšího elitního postojáře. „Nečekal jsem, že bude konec už v 1. kole, ale nechtěl jsem zápas na 5 kol, protože jsem zápas vzal tři dny dozadu. Ale přemýšlel jsem, že v 1. kole mám dobré cítění a vzdálenost. Viděl jsem příležitost a věděl jsem, že to dokážu. Užil jsem si ten moment a jsem za to velmi šťastný,“ popsal své pocity po dominantní výhře.

Matěj Kozubovský