Teofimo Lopez ukončil kariéru!

Teofimo LopezAmerický boxer Teofimo Lopez minulý týden přeboxoval bývalého krále super lehké váhy Joshe Taylora a opět získal světový titul. Následně oznámil konec kariéry a nyní oficiálně uvolnil pás WBO!

Pětadvacetiletý americký boxer „The Takeover“ Teofimo Lopez (19-1-0, 13 KO) dokázal minulý týden ve velmi očekávaném duelu s Joshem Taylorem (19-1-0, 13 KO) vyhrál na body a získal světový titul organizace WBO. Lopez se tak stal po dvou letech opět světovým šampiónem, v roce 2021 přišel o pásy v souboji s Georgem Kambososem.

O to větší překvapení nastalo po sobotní výhře, kdy Lopez oznámil, že ukončuje profesionální kariéru a souboj s Joshem Taylorem byl jeho poslední. Oznámil, že by se chtěl boxu aktivně věnovat, ale spíše mimo ring. Čekalo se, že se rozhodnutí v Lopezovi rozleží a ještě ho přehodnotí. Nyní však své rozhodnutí potvrdit tím, že oficiálně kontaktoval organizaci WBO a pás uvolnil.

WBO na to reagovala tím, že určila dva americké boxery, kteří se utkají o uvolněný světový titul. Jedním je třicetiletý „Jaguar“ Jose Ramirez (28-1-0, 18 KO) a druhým jednatřicetiletý Arnold Barboza (28-0-0, 10 KO). Samozřejmě bude záležet, zdali se obě strany dohodnou. V opačném případě budou osloveni další boxeři v žebříčku organizace.

Josh Taylor vs Teofimo Lopez