Plant brutálně sestřelil Dirrella!

Caleb PlantV eliminačním souboji super střední váhy organizace WBC dokázal na galavečeru v Barclays centru Caleb Plant v devátém kole ukončit Anthonyho Dirrella a vyzve Benavideze!

15.10.2022 – Barclays Center, Brooklyn, USA
Super střední váha
Caleb Plant 🇺🇸🆚🇺🇸 Anthony Dirrell
9. kolo KO

Třicetiletý bývalý světový šampión „Sweethands“ Caleb Plant (22-1-0, 13 KO) loni v listopadu ztratil ve sjednocující bitvě se Saulem Alvarezem titul IBF, když jej mexický boxer ukončil v jedenáctém kole. Dnes dostal šanci v eliminačním zápase organizace WBC, aby mohl opět o světový titul bojovat.

Do cesty se mu postavil osmatřicetiletý bývalý světový šampión WBC „The Dog“ Anthony Dirrell (34-3-2, 25 KO), který o pás přišel již před třemi lety, kdy jej v devátém kole knockoutoval neporažený Američan David Benavidez, který má aktuálně prozatímní světový pás.

Zápas byl především technický, ale agresivnější a s větší dravostí boxoval jednoznačně Caleb Plant. Začátek duelu byl v režii přesnějšího Planta až do pátého kola, ve kterém spíše odpočíval a dominoval v něm Dirrell. Šesté kolo bylo vyrovnané a od sedmého už opět dominoval Plant.

Caleb Plant vs Anthony Dirrell

V devátém kole předvedl Plant parádní kombinaci, kdy nejprve Dirrella trefil levačkou tvrdě na spodek a v zápětí na bradu a byl konec. Dirrellovi trvalo několik desítek sekund, než se dokázal postavit na nohy. Plant tak vyhrává eliminační duel organizace WBC a čeká jej souboj s prozatímní světovým šampiónem Davidem Benavidezem.