Pejsar má před sebou další výzvu!

Václav Pejsar vs Zamig AtakishiyevBývalý český šampión křížové, Bridger a těžké váhy Václav Pejsar má před sebou další vyzvu. Již za dva dny vyzve na galavečeru v Torontu Zamiga Atakishiyeva!

25.4.2024 – Royal York Hotel, Toronto, Kanada
Shaw Boxing 2024
Těžká váha
Václav Pejsar 🇨🇿🆚🇦🇿 Zamig Atakishiyev

Česká trojka a světová #241 Václav PEJSAR (23-17-0, 18 KO) a jednička Ázerbájdžánu a světová #199 „Attack“ Zamig ATAKISHIYEV (9-2-1, 6 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v kanadském Torontu!

Devětatřicetiletý Plzeňák Václav Pejsar držel v minulosti český titul v křížové váze, těžké váze a také ve váze Bridgerweight. V loňském roce odboxoval celkem pět zápasů. Nejprve v únoru vyprovodil na domácím galavečeru Gruzínce Levani Lukhutashviliho, v dubnu a červnu svedl dvě skvělé titulové bitvy s Huseyinem Cinkarou a Lukášem Fajkem. Ačkoliv oba duely prohrál na body, tak předvedl skvělý výkon a v mladého tvrďáka dokázal také ukázkově posadit na zadek.

V prosinci svedl dva rozdílné souboje, když nejprve v Rakousku prohrál na body s Dardanem Avdylajem a následně už v prvním kole ukončil Jana Hřebíka. Letošní rok odstartoval březnovým duelem s o 17 let mladším slovenským boxerem Nicolasem Holcapfelem. Pejsar zvládl zápas skvěle a Slováka ukončil již ve druhém kole.

Nyní odcestoval do Kanady, kde jej opět čeká těžká výzva a do cesty se mu postaví sedmatřicetiletý ázerbajdžánský boxer žijící v Turecku Zamig Atakishiyev. Atakishiyev odboxoval loni 3 duely v Kanadě, z nichž dva prohrál a naposledy v září si připsal výhru na body nad mexickým boxerem Jorgem Sevillou Acostou. Souboj s Pejsarem pro něj bude letos první a bude to mít hodně těžký a myslíme, že Pejsar je mírným favoritem.

Václav Pejsar