Inoue vs Nery v květnu o 4 tituly!

Naoya Inoue vs Luis NeryNesporný šampión super bantamové váhy Naoya Inoue a povinný vyzývatel za WBC Luis Nery se střetnou na galavečeru v Japonsku o tituly WBA, WBC, WBO a IBF!

6.5.2024 – Tokio Dome, Tokio, Japonsko
Super bantamová váha
Naoya Inoue 🇯🇵🆚🇲🇽 Luis Nery
Přímý přenos na ESPN+

Neporažená japonská a světová jednička „Monster“ Naoya INOUE (26-0-0, 23 KO) a mexická jednička a světová čtyřka „Pantera“ Luis NERY (35-1-0, 27 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě na galavečeru v Tokiu o pásy WBA, WBC, WBO a IBF!

Třicetiletý neporažený japonský šampión Naoya Inoue dokázal v prosinci 2022 s naprostým přehledem rozebrat na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera (34-3-0, 15 KO) a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil všechny prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v bantamové váze. Následně oznámil, že přechází do super bantamu a tituly uvolnil.

Při svém debutu loni v červenci hned vyzval tehdejšího šampióna Stephena Fultona (21-1-0, 8 KO). Očekávala se tvrdá a vyrovnaná bitva, ale Japonec ukázal neskutečnou formu a šampiónovi nedával od prvního kola moc prostoru a jasně sbíral jedno kolo za druhým. Vše vyvrcholilo v osmém kole, kdy dokázal Fultona posadit na zadek a o pár sekund později také dokončit. Inoue tak získal tituly světové tituly WBC a WBO, naopak Fulton poprvé v devítileté profesionální kariéře prohrál.

Na konci prosince se střetl na domácím galavečeru s jednatřicetiletým šampiónem organizací WBA a IBF Marlonem Tapalesem (37-4-0, 19 KO), který získal oba světovém tituly ve svém předchozím duelu loni v dubnu, když překvapivě vybodoval do té doby neporaženého Uzbeka Murodjona Akhmadalieva (11-1-0, 8 KO).

Inoue opět předvedl neskutečný až výjimečný výkon a svého soupeře dokázal úplně jasně přeboxovat. Ačkoliv se Tapales snažil a bojoval srdcem, tak na skvělého Japonce to nestačilo. V desátém kole šel po několika úderech Tapales k zemi a už se nedokázal postavit. Inoue tak dokázal během roka sjednotit všechny tituly ve dvou divizích.

Letošní rok odstartuje na domácím květnovém galavečeru v Tokiu a do cesty se mu v první obhajobě všech světových titulů postaví devětadvacetiletý mexický boxer a bývalý světový šampión Luis Nery. Mexičan získal v září 2020 světový titul WBC, když vybodoval Aarona Alamedu. Nicméně o necelý rok později jej při první obhajobě knockoutoval Brandon Figueroa a pás ztratil.

Naoya Inoue vs Luis Nery