Pedraza vs Commey na galavečeru v Tulse!

Jose Pedraza vs Richard CommeySouboj dvou bývalých šampiónů se blíží. Jose Pedraza a Richard Commey se utkají 27. srpna na galavečeru v americké Tulse!

27.8.2022 – Hard Rock Hotel & Casino, Tulsa, USA
Super lehká váha
Jose Pedraza 🇵🇷🆚🇬🇭 Richard Commey

Portorická dvojka a světová patnáctka „Sniper“ Jose PEDRAZA (29-4-0, 14 KO) a ghanská jednička a světová jednadvacítka „RC“ Richard COMMEY (30-4-0, 27 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě!

Třiatřicetiletý portorický boxer Jose Pedraza získal už v roce 2011 juniorský světový titul organizace WBC v super pérové váze, když v pátém kole ukončil Herberta Quarteye z Ghany. V březnu 2014 již získal plnohodnotný světový titul IBO, když jasně vybodoval mexického boxera Alberta Garzu.

Jose Pedraza

První prestižní světový titul IBF získal v červnu 2015 na galavečeru v americkém Birminghamu, kde vybodoval ruského bijce Andreje Klimova. O titul přišel o necelé dva roky později, když jej v sedmém kole ukončil Gervonta Davis. Následně přešel do lehké váhy, kde získal v roce 2018 světový titul WBO výhrou nad Raymundem Beltranem. Pás však neobhájil, protože na konci roku mu jej vzal Ukrajinec Vasyl Lomachenko.

Od roku 2019 se pohybuje v super lehké váze, ale o žádný titul zatím neboxoval. Nyní se proti němu postaví další bývalý šampión, pětatřicetiletý Richard Commey. Rodák z Ghany získal světový titul v lehké váze na začátku roku 2019, kdy vy dvou kolech vyprovodil ruského boxera Isa Chanieva.

Richard Commey

Pás úspěšně obhájil o čtyři měsíce později, když se postavil proti Raymundu Beltranovi. Ze zápasu se stala jednoznačná záležitost, Beltran byl několikrát v počítání a zápas nakonec skončil knockoutem v osmém kole. V prosinci 2019 se postavil k druhé obhajobě a do cesty se mu postavil Teofimo Lopez a byla z toho tvrdá porážka ve druhém kole a ztráta titulu.

Commey naposledy boxoval loni v prosinci na galavečeru v newyorské Madison Square Garden, kde vyzval ukrajinského boxera Vasyla Lomachenka o Interkontinentální pás organizace WBO. Lomachenko však jasně dominoval a Commey pohrál na body.

Vasyl Lomachenko vs Richard Commey