Patron Boxing a Box Lucerna spojí síly!

Roman KracíkStáj Patron Boxing a Box Lucerna se rozhodly pro letošní rok společně pořádat nejvýznamnější galavečer postojových sportů u nás. „Plánujeme na konec roku dva titulové zápasy,“ hlásí už nyní Patrik Knopp, majitel Patron Boxing.

Už počtrnácté se uskuteční 29. prosince tradiční galavečer Boxu a K-1 v pražské Lucerně, pochopitelně ve stylu 30. let minulého století. Poprvé to bude v promotérské spolupráci Matouše Rajmonta a Patrika Knoppa.

„Registruji aktivity Patronů a má to pro mě na boxerské scéně možná poprvé hlavu a patu. Pracují s top boxery, v Patronu dělají lidé s nadšením a láskou k boxu, kterým nejde na první místě o peníze a o to, co nejrychleji zbohatnout. Ví, že to je běh na delší trať podobně jako to bylo v případě třeba Oktagonu,“ chválí plzeňskou formaci Rajmont, který se na domácí bojové scéně pohybuje už dvě dekády.

Jak přiznal Patrik Knopp námluvy začaly už loni. „Tehdy jsme to ale nestihli dotáhnout, když jsem Matoušovi zavolal, měl už program plný. Letos na jaře se ale ozval sám, slovo dalo slovo, sešli jsme se a na schůzce jsme se nakonec dostali k tomu, že by naše spolupráce mohla být užší než dodáváním našich elitních boxerů pro Lucernu,“ nastínil zákulisí dohody.

Luboš Šuda

Rajmont s ním souhlasí. „Věděli jsme o sobě, navíc mě pojí kamarádský vztah s Vasilem Ducárem, který je tváří Patronů, takže se naše spolupráce vyloženě nabízela. A nyní mohu hrdě prohlásit, že ti nejlepší čeští boxeři se představí na nejvýznamnějším galavečeru tohoto sportu u nás.“

Zatímco on zatím nechtěl odkrýt karty, Knopp byl přece jen o trochu konkrétnější. „V Lucerně by se mělo představit šest našich boxerů, dva z nich by měli nastoupit v titulových zápasech. Ale ani já ještě neřeknu podrobnosti, budeme je oznamovat postupně,“ pousměje se šéf rychle rostoucí plzeňské stáje, která už tento pátek 30. září uspořádá další galavečer na své domácí půdě. V hale TJ Lokomotiva se pak v hlavním duelu představí zmíněný Ducár proti svému rivalovi Václavu Pejsarovi.

Vasil Ducár

Zda právě tuzemská jednička – v případě páteční úspěšné obhajoby domácího titulu v křížové váze – bude jednou z hvězd prosincové slávy v Mekce boxu u nás, vám zatím neprozradíme. Ostatně, jestli něco oba muži milují, tak propracované oznamovaní zápasů, a to jak písemně, tak hlavně vizuálně…

A samozřejmě to nejdůležitější nakonec. V případě úspěšné Lucerny 2022 bude tato spolupráce pokračovat také v dalších letech. „Je to pro nás zkouška, jak nám spolupráce půjde, určitě do toho jdeme s tím, že bychom chtěli společně pokračovat i v nadcházejících letech,“ dodávají oba muži jednohlasně.