Paro vs Love o Globální pás WBO!

Liam Paro vs Montana LoveNeporažený australský šampión Liam Paro má před sebou obhajobu Globálního titulu WBO. Na galavečeru Haney vs Prograis v San Franciscu jej vyzve tuto sobotu Američan Montana Love!

9.12.2023 – Chase Center, San Francisco, USA
Super lehká váha
Liam Paro 🇦🇺🆚🇺🇸 Montana Love
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená australská jednička a světová dvanáctka Liam PARO (23-0-0, 14 KO) a americká devítka a světová dvacítka „Too Pretty“ Montana LOVE (18-1-1, 9 KO) se utkají na galavečeru v San Franciscu ve dvanáctikolové bitvě o Globální titul organizace WBO!

Sedmadvacetiletý australský šampión Liam Paro získal Globální titul WBO už na začátku roku 2019, když jasně vybodoval Itala Massimiliana Ballisaie. Od té doby titul celkem šestkrát úspěšně obhájil a měl v držení také Mezinárodní titul IBF. V sobotu má před sebou první letošní duel a již sedmá o pás WBO.

Do cesty se mu postaví osmadvacetiletý Američan Montana Love. Rodák z Ohia byl až do loňského roku neporažený a držel také pás Severní Ameriky NABF. Jenže na konci loňského roku přišla titulová bitva s Steve Sparkem o Interkontinentální titul WBA, která skončila fiskem a diskvalifikací.

Ačkoliv byl Love favoritem duelu, tak to tak v ringu rozhodně nevypadalo. Už ve druhém kole vyslal Spark tvrdou pravou a poslal Lova do počítání. Zlom však přišel v kole šestém, ve kterém se oba bijce střetli hlavami a zápas byl na chvilku přerušen. Když ringový David Fields následně zápas opět nechal pokračovat, tak Montana Love zatlačil Steve Sparka do provazů, nadzvedl jej a nebezpečně přehodil přes provazy ven z ringu. Rozhodčí následně Lova diskvalifikoval a Spark získal titul.

Hlavním zápasem galavečera v San Franciscu bude souboj o světový titul WBC v super lehké váze, ve kterém bude proti Devinovi Haneyemu (30-0-0, 15 KO) obhajovat pás úřadující šampión Regis Prograis (29-1-0, 24 KO). Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN.

Devin Haney vs Regis Prograis