Haney vs Prograis o titul WBC již tuto sobotu!

Regis Prograis vs Devin HaneyNesporný šampión lehké váhy Devin Haney vyzve již tuto sobotu úřadujícího šampióna organizace WBC Regise Prograise!

9.12.2023 – San Francisco, USA
Super lehká váha
Devin Haney 🇺🇸🆚🇺🇸 Regis Prograis
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená americká a světová dvojka lehké váhy „The Dream“ Devin HANEY (30-0-0, 15 KO) a americká a světová jednička super lehké váhy „Rougarou“ Regis PROGRAIS (29-1-0, 24 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Čtyřiatřicetiletý Prograis získal světový titul WBC loni v listopadu, když na domácím galavečeru v Carsonu knockoutoval v jedenáctém kole krajana Jose Zepedu. Pás dokázal letos v červnu obhájit, když v těžkém duelu přetlačil na body 118:109, 117:110 a 113:114 Danielita Zorrillu z Portorika.

V sobotu ho čeká druhá obhajoba a do cesty se mu postaví neporažený král lehké váhy Devin Haney. Čtyřiadvacetiletý americký boxer sjednotil pásy WBA super, WBC, WBO a IBF loni v červnu, když vybodoval Australana George Kambosose. Tituly následně obhájil v odvetě a naposledy letos v květnu, když sporně vybodoval ukrajinskou legendu Vasyla Lomachenka.

Duel se měl původně konat na konci října, ale pořadatelé jej nakonec přesunuli až na prosinec. Organizace WBC také sebrala šampiónovi titul, protože nařídila povinný duel se Shakurem Stevensonem, který Haney kvůli přechodu do vyšší váhovky odmítl.

Regis Prograis vs Devin Haney