Parker porazil Zhanga a má titul WBO!

Zhilei Zhang vs Joseph ParkerNovozélandský boxer Joseph Parker dokázal přetlačit ve vyrovnané bitvě na body Číňana Zhilei Zhanga a získal prozatímní světový titul organizace WBO!

8.3.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Joseph Parker 🇳🇿🆚🇨🇳 Zhilei Zhang
Patrick Morley 115-111
Steve Gray 114-112

Zoltan Enyedi 113-113

Dvaatřicetiletý novozélandský boxer „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph Parker (35-3-0, 23 KO) držel od roku 2016 světový titul WBO než jej o dva roky později porazil Anthony Joshua a titul mu sebral. Dnes na galavečeru v Rijádu vyzval prozatímního světového šampióna této organizace, čtyřicetiletého veterána Zhileie Zhanga (26-2-1, 21 KO) a byla z toho vyrovnaná bitva.

Zhang začal zápas lépe a tvrdými údery dělal Parkovi problémy a ve třetím kole jej tvrdou levou přední posadil na zadek. Vypadalo to na podobný průběh jako s Joycem, ale Parker ve čtvrtém kole přidal plyn a dokázal s odolným Zhangem také otřást. další kola patřila Parkerovi, ale v osmém kole po jedné z tvrdých výměn byl Parker v počítání podruhé.

Zhilei Zhang vs Joseph Parker

Další kola byla vyrovnaná, ale Zhangovy pomalu a jasně docházeli síly a Parker byl v posledních dvou kolech lepším mužem v ringu. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva rozhodčí přiklonili na stranu bývalého světového šampióna a jeden rozhodčí nabodoval zápas jako remízový. Parker se tak stal novým prozatímním šampiónem organizace WBO.

Zhilei Zhang vs Joseph Parker

Zhilei Zhang vs Joseph Parker