Opetaia musí na operaci, obhajoba s Masternakem v létě!

Jai OpetaiaÚřadující světový šampión křížové váhy Jai Opetaia musí na operaci ramene a jeho souboj s Polákem Mateuszem Masternakem je předběžně odložen až na červen!

Sedmadvacetiletý neporažený úřadující šampión křížové váhy organizace IBF Jai Opetaia (22-0-0, 17 KO) podstoupí v dohledné době operaci ramene a nebude tak v březnovém termínu obhajovat titul s povinným vyzývatelem z Polska Mateuszem Masternakem (47-5-0, 31 KO).

„Jai měl dlouhodobé problémy s levým ramenem. Nemohl zasáhnout v plné síle, ale po této léčbě by měl být opět v pořádku a v červnu bude připraven k boji. Boxeři z Evropy jako Masternak, jsou tvrdé bestie. Jsou silní a dobře trénovaní, musíte na ně být 100% připravení, jinak nemáte šanci“. Komentoval zranění trenér šampióna Mick Francis.

Jai Opetaia

Pětatřicetiletý polský bijec Mateusz Masternak (47-5-0, 31 KO) se loni v říjnu postavil do eliminační bitvy organizace IBF křížové váhy a do cesty se mu postavil Australan Jason Whateley (10-1-0, 9 KO) a byla to z pohledu polského boxera jednoznačná záležitost. Masternak jasně dominoval a v sedmém kole poslal Australana dokonce do počítání.

Masternak se tak díky vítězství v eliminátoru IBF stal povinným vyzývatelem světového šampióna, kterým je právě Australan Jai Opetaia . Duel se původně měl konat v březnu, ale nakonec by se měl přesunout na konec června.

Mateusz Masternak