Opetaia je opět šampiónem IBF!

Jai Opetaia vs Mairis BriedisAustralský boxer Jai Opetaia dokázal v těžkém odvetném zápase přeboxovat bývalého šampióna Mairise Briedise a získal opět světový titul IBF!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Křížová váha 
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇱🇻 Mairis Briedis
Deon Dwarte 117:111
Robin Taylor 116:112
Bob Williams 116:112

Neporažený osmadvacetiletý Australan Jai Opetaia (25-0-0, 19 KO) a devětatřicetiletý Lotyš Mairis Briedis (28-3-0, 20 KO) Se poprvé střetli před dvěma lety na galavečeru v Austrálii a vítězství tehdy na body slavil domácí bijec Opětaia a obral Briedise o pás IBF.

Následně se měla konat odveta, ale Briedis se zranil a Opetaia následně pás obhájil vítezstvím nad Britem Jordanem Thompsonem. Na konci loňského roku už se Briedis do zápasu hlásil, ale Australan si domluvil duel s Angličanem Ellisem Zorrem a IBF mu odebrala pás.

Jai Opetaia vs Mairis Briedis

Dnes konečně na odvetu do šlo a tak se bojovalo o uvolněný titul. Většinu zápasu Opetaia dominoval, ale Briedis byl i tak velmi nebezpečný. Nicméně ve druhé polovině pomalu docházel Opetaiovi dech a kupodivu skoro čtyřicetiletý Briedis byl naopak aktivnější. Poslední 2 kola Briedis dominoval a snažil se Opetaiu knockoutovat. To se mu nakonec nepovedlo a Australa opět vítězí a stává se znovu světovým šampiónem IBF.