Usyk je králem těžké váhy!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykTyson Fury poprvé padl. Po dlouhých letech máme nesporného šampióna nejtěžší váhové divize, kterým se stal vítězstvím na body Oleksandr Usyk!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha 
Oleksandr Usyk 🇺🇦🆚🇬🇧 Tyson Fury
Mike Fitzgerald 114:113
Manuel Oliver Palomo 115:112
Craig Metcalfe 113:114

Amatérský mistr světa z Baku 2011, olympijský vítěz z Londýna 2012, bývalý král křížové váhy 2018 a nyní také nesporný šampión nejtěžší váhové divize – To je neporažený sedmatřicetiletý ukrajinský boxer Oleksandr Usyk (22-0-0, 14 KO).

Zápas nabídl hodně vyrovnaný souboj, který lépe začal Usyk, ale Fury od třetího kola převzal otěže a dominoval. Od druhé poloviny zápasu se začali karty obracet a vše vyvrcholilo v devátém kole, kdy Usyk parádně trefil Furyho na bradu, ten začal tančit a nakonec se dostal až do počítání. Následně ho gong kola zachránil od knockoutu.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

V další kola byla vyrovnaná a i když se Fury snažil Usyka sestřelit, tak se mu to nepovedlo a zápas došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva sudí přiklonili na stranu Usyka a rozhodli, že se Ukrajinec stává nesporným šampiónem těžké váhy a zařadil se mezi legendy královské divize.

Usyk má nyní v držení pět světových titulů – WBA, WBC, WBO, IBF a IBO. Naopak Tyson Fury poprvé v profesionální kariéře prohrává. Nicméně v zápasové smlouvě je doložka o odvetě, kterou Fury stoprocentně využije. Usyk hned po zápase řekl, že je připraven na odvetu.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk