Okolie: Nejprve Rozanski a potom Whyte!

Lawrence Okolie vs David LightBývalý šampión křížové váhy Lawrence Okolie před titulovou bitvou o světový titul WBC ve váze Bridgerweight prozradil, že zápas s Rozanskim bude vstupenkou do těžké váhy!

Jednatřicetiletý britský boxer „The Sauce“ Lawrence Okolie (19-1-0, 14 KO) získal v březnu 2021 světový titul WBO když v šestém kole knockoutoval tehdejšího šampióna křížové váhy Krzystofa Glowackiho (32-4-0, 20 KO). Následně pás třikrát úspěšně obhájil, než jej loni v květnu vybodoval krajan Chris Billam-Smith (19-1-0, 13 KO).

Očekávala se odveta, ale Okolie si nakonec vybral přesun do váhy Bridgerweight, ve které vyzve 24. května neporaženého úřadujícího světového šampióna WBC Lukasze Rozanskiho (15-0-0, 14 KO). Zároveň nyní oznámil, že jeho trenérem bude Joe Gallagher, který nahradí Sugara Hilla.

Nyní prozradil, že souboj s Rozanskim bude vstupenkou do nejtěžší váhové divize, kde by se chtěl střetnout s pětatřicetiletým rodákem z Jamajky boxujícím za Velkou Británii „The Body Snatcherem'“ Dillianem Whytem (33-3-0, 20 KO).

„Rozanski je opravdu dobrý a silný boxer s tvrdým úderem. Musím však ukázat, co umím, a zničit ho. Porazím ho, pak se pomstím Chrisi Billam-Smithovi a posunu se do těžké váhy. Během následujících 12-18 měsíců projde moje tělo proměnou a myslím, že se mi tam otevřou nové možnosti. V těžké váze bych se chtěl utkat s Dillianem Whytem, myslím, že by to byl skvělý boj“. Odhalil Okolie.

Lukasz Rozanski vs Lawrence Okolie


AVES Ostraha