Hrgovič vs Dubois v Rijádu!

Filip Hrgovič vs Daniel DuboisPovinný vyzývatel za IBF Filip Hrgovič a bývalý šampión WBA Daniel Dubois se střetnou 1. června na galavečeru v Rijádu!

1.6.2024 – Rijád, Saudská Arábie
Těžká váha
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇬🇧 Daniel Dubois
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená chorvatská jednička a světová patnáctka „El Animal“ Filip HRGOVIČ (17-0-0, 14 KO) a britská trojka a světová pětka „Dynamite“ Daniel DUBOIS (20-2-0, 19 KO) se střetnou ve dvanáctikolové netitulové bitvě na galavečeru v Rijádu!

Jednatřicetiletá chorvatský bijec Filip Hrgovič před necelými dvěma lety sporně vybodoval čínskou jedničku Zhileie Zhanga a stal se povinným vyzývatel za organizaci IBF. Nicméně musí čekat na duel mezi Furym a Usykem, tak se střetl s dvěma slabými soupeři. Nejprve loni v posledním kole ukončil Australana Demseye McKeana a naposledy v prosinci neškodného Marka De Moriho už v prvním kole.

Fanoušci si začali už klepat na čelo, s jakými soupeři Hrgovič boxuje, ale povinným výhrám je konec. Na začátku června ho čeká obrovská výzva, kterou je šestadvacetiletý britský ranař Daniel Dubois. Britský boxer sice loni nejprve nestačil na Oleksandra Usyka, ale následně v prosinci si vyšlápl na těžkotonážníka z USA Jarrella Millera, kterého dokázal skvěle rozebrat a zničit v desátém kole. Zdali si Hrgovič udrží status povinného vyzývatele nebo jej převezme Dubois se dozvíme 1. června.

Hlavním duelem v Rijádu bude samozřejmě sjednocující duel v polotěžké váze, kde se střetnou neporažený šampión WBC, WBO a IBF Artur Berbiev (20-0-0, 20 KO) a šampión WBA Dmitry Bivol (22-0-0, 11 KO). Zároveň nás bude také čekat zajímavý duel Zhilei Zhang vs Deontay Wilder.

Artur Beterbiev a Dmitry Bivol