Oficiálně: Beterbiev vs Bivol o 5 titulů v červnu!

Artur Beterbiev vs Dmitry BivolSjednocující duel v polotěžké váze mezi šampiónem WBC, WBO a IBF Arturem Beterbievem a šampiónem WBA a IBO Dmitry Bivolem se bude konat oficiálně 1. června!

1.6.2024 – Kingdom Arena, Rijád, Saúdská Arábie
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇷🇺 Dmitry Bivol
Přímý přenos na DAZN

Neporažená kanadská a světová jednička Artur BETERBIEV (20-0-0, 20 KO) a neporažená ruská jednička a světová dvojka Dmitry BIVOL (22-0-0, 11 KO) se utkají na galavečeru v Rijádu ve sjednocující bitvě o světové tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

Investoři ze Saúdské Arábie v čele s Turki Alalshikhem chtěli sjednocující duel v polotěžké váze a taky, že si ho uspořádají letos v červnu na dalším připravovaném galavečeru v Rijádu. Osmatřicetiletý Artur Beterbiev (20-0-0, 20 KO) drží tituly WBC, WBO a IBF a na druhé straně třiatřicetiletý Dmitry Bivol (22-0-0, 11 KO) má v držení pásy WBA super a IBO.

Třiatřicetiletý ruský bijec Dmitry Bivol drží hlavní titul WBA od roku 2021, kdy porazil v Manchesteru Craiga Richardse (18-3-1, 11 KO). Loni v prosinci přidal také pás menší organizace IBO, když v Rijádu zdemoloval britského boxera Lyndona Arthura (23-2-0, 16 KO).

Devětatřicetiletý ruský boxer boxující pod kanadským pasem Artur Beterbiev získal nejprve v roce 2017 výhrou nad Enricem Koellingem pás IBF, o dva roky později přidal také pás WBC, když porazil v ostře sledované bitvě Oleksandra Gvozdyka a před dvěma lety přidal také pás WBO, když na galavečeru v New Yorku zničil ve dvou kolech Joe Smitha. Beterbiev naposledy pás obhájil minulý měsíc, když v sedmém kole ukončil Calluma Smitha.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk