Procházka se posunul na první místo v žebříčku!

Jiří Procházka vs Aleksandar RakičČeský válečník Jiří Procházka se po výhře nad Aleksandarem Rakičem posunul na první místě v žebříčku polotěžké váhy a chce opět bojovat o titul s Alexem Pereirou!

O víkendu se do klece vrátil na jubilejním galavečeru UFC 300 v Las Vegas český samuraj  a bývalý šampión organizace polotěžké váhy Jiří Procházka a do honby za titulovou výzvou se mu do cesty postavil obávaný dvaatřicetiletý Rakušan Aleksandar Rakič. Zápas začal ve vysokém tempu a lehce navrch měl Rakič, který v postoji Procházkovi okopával nohy a několikrát tvrdě zasáhl. Procházka také zahrozil, ale Rakič byl nebezpečnější a první kolo šlo za ním.

Druhé kolo pokračovalo v podobném duchu a viděli jsme několik tvrdých výměn, ve kterých měl však navrch Rakič. V polovině kola dokázal český bijec skvěle Rakiče natrefovat, ten ztratil stabilitu a šel k zemi, kde vládne Procházka a Rakiče bez milosti umlátil a rozhodčí Herb Dean duel po tvrdých úderech ukončil. Procházka si tak připsal čtvrtou výhru v UFC a opět se přiblížil titulové bitvě.

Zároveň se po této výhře posunul na první pozici žebříčku polotěžké váhy a je hlavním adeptem na odvetu s šampiónem Alexem Pereirou, kterému podlehl technickým KO loni v listopadu na turnaji UFC 295. Nicméně Pereira moc o odvetu nestojí a raději by se střetl s dvojkou žebříčku Magomedem Ankalaevem.

Žebříček UFC – Polotěžká váha

Šampión 👑 Alex Pereira 🇧🇷
1. Jiří Procházka 🇨🇿
2. Magomed Ankalaev 🇷🇺 
3. Jamahal Hill 🇺🇸
4. Jan Błachowicz 🇵🇱
5. Aleksandar Rakić 🇦🇹
6. Nikita Krylov 🇺🇦
7. Johnny Walker 🇧🇷
8. Khalil Rountree Jr. 🇺🇸
9. Volkan Oezdemir 🇨🇭
10. Anthony Smith 🇺🇸

Alex Pereira