Odveta Ioka vs Franco již tuto sobotu!

Kazuto Ioka vs Joshua FrancoO víkendu nás čeká na galavečeru v Japonsku odveta v super muší váze o světový titul organizace WBA Kazuto Ioka vs Joshua Franco!

24.6.2023 – Ota-City General Gymnasium, Japonsko
Super muší váha
Kazuto Ioka 🇯🇵🆚🇺🇸 Joshua Franco 2
Souboj o světový titul WBA

Japonská jednička a světová dvojka Kazuto IOKA (29-2-1, 15 KO) a americká jednička a světová sedmička „El Profesor“ Joshua FRANCO (18-1-3, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové titulové odvetě o světový titul organizace WBA!

Čtyřiatřicetiletý japonský boxer a bývalý světový šampión organizace WBO Kazuto Ioka a sedmadvacetiletý americký úřadující světový šampión organizace WBA Joshua Franco se poprvé střetli o oba tituly na konci minulého roku v Japonsku.

Sjednocují zápas nabídl velmi vyrovnanou bitvu a tak to nakonec viděli i rozhodčí, když dva nabodovali zápas jako remízový 114:114 a jeden rozhodčí viděl těsně vyhrát amerického boxera. nyní se na stejném místě bude konat odveta, ale už pouze o pás WBA.

Organizace WBO totiž nařídila japonskému boxerovi povinnou obhajobu s krajanem Juntem Nakatanim (24-0-0, 18 KO), ale Ioka duel odmítl a dal přednost odvetě s Joshuou Frankem a organizace mu tak po čtyřech letech kralování pás odebrala. Nakatani se tak o světový titul WBO střetne 20. května v Las Vegas s Australanem Andrewem Moloneyem (25-2-0, 16 KO).

Kazuto Ioka vs Joshua Franco