Odveta Bytyqi vs Lopez v Brně!

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez 2Úřadující světová šampiónka atomové váhy Fabiana Bytyqi se v polovině dubna na galavečeru v Brně střetne v odvetě s mexickou vyzývatelkou Elizabeth Lopez Corzo!

15.4.2023 – Sono, Brno, ČR
Atomová váha
Fabiana Bytyqi 🇨🇿🆚🇲🇽 Elizabeth Lopez 2

Neporažená česká jednička a světová sedmička Fabiana BYTYQI (19-0-2, 5 KO) a mexická dvojka a světová osmička „Veneno“ Elizabeth LOPEZ (10-5-5, 1 KO) se utkají v desetikolové odvetné bitvě o světový titul organizace WBC!

Sedmadvacetiletá neporažená česká šampiónka s kořeny v Kosovu Fabiana Bytyqi získala uvolněný světový titul WBC už v září 2018, když na galavečeru v Ústí nad Labem jasně přeboxovala britskou vyzývatelku Denisu Castle.

Pás poprvé obhájila v dubnu 2019 přes remízový duel s mexickou boxerkou Marií Vargas. Ještě tentýž rok v prosinci pás obhájila podruhé, když na kladenském galavečeru v těžkém duelu s Anou Arrazolou z Mexika dokázala urvat vítězství na body.

Poté Fabiana ovládla čtyři netitulové bitvy a ke třetí obhajobě světového titulu se postavila až loni v červenci na galavečeru v Kosovu, kde česká boxerka boxovala vůbec poprvé. Do cesty se ji postavila jednatřicetiletá mexická boxerka Elizabeth Lopez Corzo a byla z toho opět vyrovnaná bitva, která skončila remízou 97:94 – 96:96 a 96:97.

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez

Se zápasem nebyl spokojen ani Fabiány trenér a bývalý světový šampión Lukáš Konečný, který zápas komentoval slovy „Myslím že nějak takhle by měl vypadat výkon obou aktérek souboje o pás WBC. Bohužel my jsme s výsledkem (I když pás zůstal doma) spokojeni nebyli“. Napsal tehdy Konečný na sociální sítě.

Nyní tak čeká Fabianu reparát na české domácí půdě v brněnském Sonu a bude chtít svého trenéra, oddané fanoušky a také všechny pochybovače přesvědčit, že si titul zaslouží. Mexická boxerka však už v prvním zápase ukázala, že je hladová po vítězství a titul by si chtěla odvést domů.