Dokáže se Lomachenko vrátit na vrchol?

Devin Haney vs Vasyl LomachenkoDevin Haney a Vasyl Lomachenko se 20. května ve Spojených státech střetnou o čtyři světové tituly. Obhájí Haney nebo se Loma vrátí na vrchol?

V lednu bylo odhaleno, že se duel bude konat v sobotu 20. května na galavečeru ve spojených státech. Bojovat se samozřejmě bude o všechny čtyři světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF, které Haney drží. Oficiální představení bude odhaleno již brzy, jakmile se doladí poslední detaily smlouvy, řeší se především místo konání, ale vypadá to s největší pravděpodobností na Las Vegas..

Čtyřiadvacetiletý americký neporažený král lehké váhy „The Dream“ Devin Haney (29-0-0, 15 KO) získal všechny čtyři prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF loni v červnu, když s přehledem vybodoval tehdejšího šampióna Gerorge Kambosose na jeho vlastní půdě v Austrálii.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Odveta se následně konala 16. října a dějištěm byla opět Austrálie. Už před duelem Haney sliboval, že ho Kambosos nemá čím překvapit a že ho prostě opět s přehledem porazí. Jeho slova se stala skutečností a Haney předvedl naprosto famózní výkon a Kambosose vybodoval ještě dominantněji než v prvním zápase.

Devin Haney

Na druhé straně ukrajinský boxer „Loma“ Vasyl Lomachenko (17-2-0, 11 KO) v minulosti držel světové tituly v pérové, super pérové a také v lehké váze. V lehké váze držel pásy WBA, WBC a WBO až do října 2020, kdy jej překvapivě jasně vybodoval Teofimo Lopez.

Lomachenko se vrátil do ringu následující rok v červnu a v devátém kole ukončil japonskou hvězdu Masayoshiho Nakataniho. Ještě tentýž rok si vyšlápl na boxera z Ghany Richarda Commeye, kterého jasně vybodoval a získal Interkontinentální titul organizace WBO.

Vasyl Lomachenko vs Teofimo Lopez

Ukrajinský boxer naposledy boxoval loni v říjnu, když na galavečeru v New Yorku dokázal vybodovat amerického boxera Jamaine Ortize a hlasitě si řekl o titulovou bitvu. Pro olympijského vítěze tak čeká opět možnost, aby se stal opět profesionálním mistrem světa.

Vasyl Lomachenko