Natasha Jonas sjednotila pásy WBC, WBO a IBF!

Natasha JonasBritská šampiónka organizací WBC a WBO Natasha Jonas jasně vybodovala v Manchesteru šampiónku organizace IBF Marii-Eve DiCaire sjednotila tři tituly!

12.11.2022 – Manchester Arena, Manchester, VB
Super velterová váha
Natasha Jonas 🇬🇧🆚🇨🇦 Marie-Eve Dicaire
Diana Drews Milani 97:93
Phil Edwards 98:92
Mike Ross 100:90

Osmatřicetiletá britská šampiónka Natasha Jonas (13-2-1, 8 KO) získala letos v únoru světový titul WBO, když ve dvou kolech vyprovodila uruguayskou boxerku Chris Namus. Následně minulý měsíc vyzvala šampiónku organizace WBC Patricii Berghult ze Švédska a byla z toho jednoznačná výhra na body 99:91 a 2x 100:90.

Natasha Jonas vs Marie-Eve Dicaire

Na včerejší galavečeru v Manchesteru tak vyzvala další šampiónku, tentokrát organizace IBF, šestatřicetiletou Kanaďanku Marii-Eve Dicaire (18-2-0, 1 KO) z Kanady. Dicaire získala titul IBF loni v prosinci na domácím galavečeru v Montrealu, kde v sedmém kole ukončila mexickou boxerku Cynthii Lozano.

Natasha Jonas vs Marie-Eve Dicaire

Ve sjednocujícím duelu jasně dominovala domácí britská boxerka. Jonas byla od začátku zápasu rychlejší, přesnější a Dicaire jen těžko hledala na britskou boxerku recept. Ve druhé polovině zápasu se kanadská boxerka trošku zvedla a v devátém kole po tvrdé levačce s Jonas otřásla.

Natasha Jonas vs Marie-Eve Dicaire

Zápas to však nijak neovlivnilo, Jonas si zkušeně všechny další útoky soupeřky pohlídala a rozhodčí rozhodli o jasném vítězství Natashy Jonas. Zbývají titul WBA drží její krajanka Terri Harper (13-1-1, 6 KO). Zdali na hlavní sjednocující zápas dojde, není zatím jasné.

Natasha Jonas