UFC 281: Máme dva nové šampióny!

Israel Adesanya vs Alex PereiraNa včerejším galavečeru UFC 281 se děli věci. Carla Esparza i Israel Adesanya přišli o své tituly, Dustin Poirier uškrtil Michaela Chandlera!

12.11.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 281
Lehká váha
Dustin Poirier 🇺🇸🆚🇺🇸 Michael Chandler
3. kolo SUB

Třiatřicetiletý americký zápasník „The Diamond“ Dustin Poirier dvakrát před limitem ukončil legendárního irského šampióna Conora McGregora. Na konci roku však rozjetého Poiriera zastavil ve třetím kole Brauilec Charles Oliveira, který jej uškrtil.

Včera tak nastoupil ke svému prvnímu letošnímu duelu a do cesty se mu postavil bývalý šampión Bellatoru Michael Chandler. Duel nabídl velmi strhující a tvrdou bitvu, kterou nakonec dokázal ve třetím kole ovládnout Poirier, když Chandlera uškrtil. Zápas byl zároveň označen za duel celého galavečera.

Dustin Poirier vs Michael Chandler


12.11.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 281
Slámová váha (TITUL)

Zhang Weili 🇨🇳🆚🇺🇸 Carla Esparza
2. kolo SUB

Pětatřicetiletá americká šampiónka slámové váhy Carla Esparza získala titul ve svém posledním duelu letos v květnu na galavečeru UFC 274 ve Phoenixu, když dokázala vybodovat Rose Namajunas. Včera ji tak čekala první obhajoba a do cesty se ji postavila Číňanka Zhang Weili.

Zhang Weili také v minulosti držela titul a chtěla ho vší silou získat zpět. Číňanka byla mnohem lepší jak v postoji tak na zemi. To vyvrcholilo ve druhém kole, kdy si dokázala Esparzu dobře chytit a přiškrtit. Esparza odklepala a Zhang má po dvou letech titul zpět.

Carla Esparza vs Zhang Weili


12.11.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 281
Střední váha (TITUL)
Alex Pereira 🇧🇷🆚🇳🇬 Israel Adesanya
5. kolo TKO

Třiatřicetiletý nigerijský šampión Israel Adesanya se včwera postavil již k šesté obhajobě titulu ve střední váze, který získal již v roce 2019 výhrou nad Robertem Whittakerem. A do cesty se mu postavil jeho brazilský přemožitel z kickboxu Alex Pereira.

Zápas začal podle očekávaní, obhájce titulu v oktagonu dominoval a na konci prvního kola dostal Pereiru do velkých problémů. Obrázek byl stejný i v dalších kolech, kdy Adesanya těžil z techniky a rychlosti, ale Pereira zase sílou úderu. Nakonec v posledním pátém kole Adesanya couval před tvrdými direkty Brazilce které nakonec svůj cíl zasáhly a rozhodčí duel správně odmával.

Alex Pereira