Clarke jasně vybodoval Sokolowskiho!

Frazer Clarke vs Kamil SokolowskiBritská těžká váha Frazer Clarke si poprvé mezi profíkami pořádně zaboxoval a ovládl šestikolovou bitvu s Polákem Kamilem Sokolowskim!

12.11.2022 – Manchester Arena, Manchester, VB
Těžká váha
Frazer Clarke 🇬🇧🆚🇵🇱 Kamil Sokolowski
Steve Gray 60:54

Jednatřicetiletý bronzový medailista z posledních olympijských her „The Eraser“ Frazer Clarke (4-0-0, 3 KO) podepsal na začátku roku první profesionální kontrakt s promotérskou skupinou Boxxer vedenou Benem Shalomem.

19. února se postavil ke svému debutu mezi profesionály proti krajanovi Jake Darnellovi a byla z toho jednostranná demolice, kterou už v prvním kole ukončil ringový John Latham. K druhému duelu kariéry se postavil 30. července a soupeř Ariel Esteban Bracamonte neměl opět sebemenší šanci a konec byl ve druhém, kole.

Frazer Clarke vs Kamil Sokolowski

3. září se postavil ke třetímu duelu mezi profíky a soupeřem mu byl neporažený bulharský boxer Pencho Tsvetkov. Duel však dle očekávaní skončil velice brzy a Clarke Bulhara ukončil v prvním kole technickým KO. Včera však čekal na favorita jiný kalibr a to ostřílený Polák Kamil Sokolowski (11-27-3, 4 KO).

Šestatřicetiletý polský válečník sice nemá nijak oslnivou bilanci, ale je tvrdý, odolný a dostat ho před limitem je skoro nadlidský výkon. To se povedlo jen čtyřem boxerům z 27, který ho porazili a ani včerejšek nebyl výjimkou. Clarkerke musel pracovat celých šest kol a Polák nedal britskému boxerovi nic zadarmo.

Frazer Clarke vs Kamil Sokolowski

Clarke v zápase však jasně dominoval a vyhrál jednomyslně na body. Nicméně ukázal, že odboxovat plných 6 kol pro něj není problém. Po čtvrté výhře patří Britovi 63. pozice světovém žebříčku těžké váhy.

Frazer Clarke vs Kamil Sokolowski