Munguia zničil Rydera a obhájil titul WBC!

Jaime Munguia vs John RyderÚřadující stříbrný šampión organizace WBC Jaime Munguia dokázal na galavečeru ve Phoenixu zdemolovat Johna Rydera a obhájit titul!. Video ze zápasu v článku!

27.1.2024 – Footprint Center, Phoenix, USA
Super střední váha
Jaime Munguia 🇲🇽🆚🇬🇧 John Ryder
9. kolo TKO

Neporažený sedmadvacetiletý mexický šampión Jaime Munguia (43-0-0, 34 KO) držel v letech 2018 a 2019 světový titul WBO v super velterové váze. Následně přešel do střední váhy měl v držení Interkontinentální titul stejné organizace. Loni v červnu debutoval v super střední váze a vítězstvím nad Ukrajincem Sergiy Derevyanchenkem získal stříbrný pás WBC.

V noci ho čekala první obhajoba a do cesty se mu postavil pětatřicetiletý britský boxer a bývalý šampión „The Gorilla“ John Ryder (32-7-0, 18 KO). Rodák z Londýna získal v roce 2022 prozatímní světový titul WBO a loni v květnu vyzval nesporného krále divize Canela Alvareze. Duel byl však jednostrannou záležitostí a Ryder prohrál jasně na body.

Jaime Munguia

Jednostrannou záležitostí byl však i noční duel. Jaime Munguia v zápase s naprostým přehledem dominoval a Rydera dostal ve druhém, čtvrtém a dvakrát v devátém kole do počítání. Následně tým britského boxera logicky zápas ukončil a předešel nějakému většímu zranění. Munguia si tak připsal již 43 vítězství v řadě.