Alen Babič oznámil návrat do ringu!

Lukasz Rozanski vs Alen BabičChorvatský boxer se po roce vrací mezi šestnáct provazů. Prozradil, že změnil tým a návrat směřuje na březen.

Třiatřicetiletý rodák z chorvatské Rijeky „The Savage“ Alen Babič (11-1-0, 10 KO) měl skvěle rozjetou profesionální kariéru a do loňského roku si na své konto připsal jedenáct vítězství v řadě a z toho deset před limitem. V roce 2022 zvládl také těžký zápas s Adamem Balskim (19-2-0, 11 KO) a získal stříbrný pás WBC ve váze Bridgerweight.

Loni v dubnu se tak v této váhovce střetl o světový titul WBC s neporaženým polským bijcem Lukaszem Rozanskim (15-0-0, 14 KO). Babič vyl velkým favoritem a očekávalo se, že osmatřicetiletého Poláka přejede. Jenže opak byl pravdou, Rozanski dokázal před domácími fanoušky Babiče zdemolovat už v prvním kole a světový titul získal on.

Následně se Chorvat odmlčel a nyní oznámil, že se už nebude připravovat v kempu britského bouřliváka Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a přesune se do Celtic Warrior Gymu v irském Dublinu. „Můj bojový duch je zpět, budu trénovat jako nikdy předtím“. řekl Babič a prozradil, že ačkoliv dostává zajímavé nabídky, do ringu se vrátí až v březnu.

Alen Babič