Mise Thajsko: Chochlíková se chce probojovat k titulu!

Monika ChochlíkováMise na legendárním thajském stadionu pokračuje. Monika Chochlíková má před sebou již tuto sobotu další velkou výzvu a střetne se s domácí válečnicí Karaked Por Muangthai!

Hvězdná slovenská bojovnice Monika Chochlíková bude opět zápasit pod hlavičkou prestižní organizace RWS (Rajadamnern World Series) na legendárním stadionu Rajadamnern v Bangkoku, kde se zápasy v bojových sportech konají již od roku 1947.

Chochlíková se představí v hlavním zápase turnaje proti domácí válečnici Karaked Por Muangthai. Na tomto stadionu přitom až donedávna platil zákaz ženských zápasů. Tento zákaz je však dnes minulostí a slovenská reprezentantka již jednou stála v ringu tohoto stadionu, který je přímo posvátným místem pro thajský box.

V květnu tam zápasila s Američankou Danielle Marie. A přestože to byl pro Moniku první duel od operace ramene a chybělo jí zápasové tempo, tak dokázala naprosto s přehledem zápas ovládnout a vyhrát. Tentokrát ji ale s největší pravděpodobností čeká ještě těžší výzva.

Monika Chochlíková

Domácí bojovnice patří mezi špičku své země. Karaked reprezentovala Thajsko, kolébku tohoto sportu i na Mistrovství Světa IFMA a navíc se souboj uskuteční ve vyšší váhové kategorii do 53,5 kg. Chochlíková přitom zápasí výhradně v nižší divizi. Ani to ale Slovenku neodradilo a sní o titulu. „Mým momentálním cílem je možnost bojovat o titul RWS nebo titul legendárního stadionu
Rajadamnern, proto se chci v sobotu ukázat v co nejlepším světle,“ vysvětluje sympatická slovenská fighterka.

S těmito ambicemi a bez většího váhání přijala nabídku na zápas a v létě pozměnila původní plány, aby vše přizpůsobila tvrdé přípravě. Nabídku od organizace RWS také vnímá jako jisté ocenění svých kvalit. „Příprava na tento zápas šla dobře, i když probíhala během léta, kdy jsem dříve plánovala odpočívat. Ale nabídka od RWS se nedala odmítnout. Osobně mě velmi potěšilo, že mě RWS znovu pozvalo na svůj turnaj, jelikož je to pro mě momentálně nejprestižnější thaiboxerská organizace na světě, “dodala slovenská jednička, která už vlastní i světový titul WMC a nyní ji motivuje vidina dalšího prestižního pásu.

Monika Chochlíková

Turnaj bude možné sledovat v sobotu od 15:15 přes placený PPV přenos na streamovací platformě DAZN. Zápas Chochlíkové se bude konat jako poslední – šestý souboj na kartě. Za měsíc by pak Monika měla znovu zápasit na domácí půdě v Trenčíně, kde se
23. září uskuteční již sedmý galavečer postojářské organizace PML 7.

Monika Chochlíková