Michael Hunter vs Hughie Fury 29. října v Anglii!

Michael Hunter vs Hughie FuryKonečně je dohodnuté nové datum eliminačního duelu organizace WBA Michael Hunter vs Hughie Fury. Utkají se poslední říjnovou sobotu ve Velké Británii. Vítěz vyzve Daniela Duboise!

Čtyřiadvacetiletý britský šampión „Dynamite“ Daniel Dubois (18-1-0, 17 KO) dokázal 11. června na galavečeru v Miami sfouknout ve čtyřech kolech domácího šampióna Trevora Bryana a získal tak standardní světový titul WBA. Následně organizace oznámila, s kým se musí Dubois utkat a rozhodla, že to bude vítěz eliminátoru Hughie Fury vs Michael Hunter.

Daniel Dubois

Eliminační duel se měl původně konat 2. července v Manchesteru, ale Fury musel ze zdravotních důvodů odstoupit a zápas byl odložen. Nyní už známe nový datum a zápas se bude nakonec konat v sobotu 29. října.

Sedmadvacetiletý britský boxer Hughie Fury (26-3-0, 15 KO) si od poslední porážky s Alexanderem Povetkinem v roce 2019 připsal tři výhry v řadě. V roce 2020 dokázal ve třetím kole ukončit tehdejší českou jedničku Pavla Šoura a následně jasně vybodoval polského vikinga Mariusze Wacha.

Hughie Fury vs Pavel Šour

Naposledy boxoval loni v říjnu, když na domácím galavečeru v Newcastlu zničil v pěti kolech rumunského boxera boxujícího za Německo Christiana Hammera. Na druhé straně třiatřicetiletý Michael Hunter (20-1-2, 14 KO) má na svém kontě jedinou porážku a to z roku 2017, kdy jej na body udolal aktuální světový šampión Oleksandr Usyk.

V loňském roce odboxoval dva duely. Nejdříve v srpnu seřezal veterána Mike Wilsona a získal Kontinentální americký pás WBA a poté v prosinci překvapivě pouze remízoval s krajanem Jerry Forrestem.

Michael Hunter