Andrade se vzdává titulu WBO ve střední váze!

Demetrius AndradeNeporažený šampión dvou váhových kategorií Demetrius Andrade se vzdává světového titulu ve střední váze a přechází do super střední váhy. Chce titul ve třetí váhové divizi!

Neporažený čtyřiatřicetiletý americký šampión „Boo Boo“ Demetrius Andrade (31-0-0, 19 KO) už obhajovat světový titul organizace WBO ve střední váze nebude. S jeho týmem se aktuálně soustředí na přechod do super střední váhy, kde by chtěl získat také světový titul.

Andrade získal první světový titul již v roce 2013, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body Vanese Martirosyana a stal se světovým šampiónem organizace WBO v super velterové váze. O pět let později bojoval už bojoval o stejný pás ve střední váze a byla z toho jednoznačná výhra na body s Namibijcem Walterem Kautondokwou.

Demetrius Andrade vs Liam Williams

Následně pá úspěšně pětkrát obhájil, když postupně porazil Rusa Artura Akavova, Poláka Maciejw Suleckiho, Ira Luke Keelera, Brita Liama Williamse a naposledy loni v listopadu zničil na galavečeru v britském Manchesteru ve dvou kolech dalšího irského boxera Jasona Quigleye.

A kdo by měl být dalším soupeř Andradeho v nové váhovce? Měl by jim být Mezinárodní šampión WBO, neporažený osmadvacetiletý britský boxer Zach Parker (22-0-0, 16 KO). Vítěz by se stal povinným vyzývatel úřadujícího šampióna, kterým je legendární „Canelo“ Saul Alvarez (57-2-2, 39 KO).

Demetrius Andrade vs Maciej Sulecki

Alvarez však má před sebou třetí duel s Gennady Golovkinem (42-1-1, 37 KO), který je naplánován na 17 září. V zástupu však má Alvarez také prozatímního šampióna WBC Davida Benavideze (26-0-0, 23 KO) a držitele klasického světového pásu WBA Davida Morrela (7-0-0, 6 KO). Andrade by si tak na svou šanci musel počkat minimálně rok.

Canelo vs GGG 3