Horváth vs Cook 10. září v Kanadě!

Štěpán Horváth vs Brandon CookBývalý Evropský šampión organizace WBO Štěpán Horváth má před sebou první letošní duel. V Kanadě vyzve domácího boxera Brandona Cooka! Přímý přenos bude vysílat streamovací platforma DAZN!

Devětatřicetiletý Štěpán Horváth (21-6-0, 11 KO) se loni vrátil mezi šestnáct provazů po čtyřleté pauze, poté co v roce 2017 v ruském Čeljabinsku podlehl Magomedovi Kurbanovi v souboji o Mezinárodní titul organizace WBO.

Štěpán Horváth

Všechny tři loňské zápasy dokázal český bijec vyhrát před limitem. Nejdříve v srpnu vyprovodil už v prvním kole Josefa Holuba, poté v říjnu srbského boxera Milana Mihajloviče zničil ve třech kolech a naposledy 29. prosince v pražské Lucerně knockoutoval v prvním kole Maďara Zsolta Mezeie.

Nyní jej čeká ale daleko těžší bitva. Do cesty se mu postaví šestatřicetiletý kanadský boxer a bývalý vyzývatel o světový titul Brando Cook (22-2-0, 15 KO). Cook před čtyřmi lety boxoval o světový titul WBO s Jaime Munguiou, ale prohrál už ve třetím kole.

Brandon Cook

Následně vyhrál jeden zápas v roce 2019 s Jose Luisem Zunigou a jeden v roce 2020 s Jesusem Pinou Najerou a od té doby v ringu nestál. Cook se tak vrací po dvou a půl leté pauze a bude otázkou v jaké bude formě. Nicméně domácí Kanaďan je velkým favoritem zápasu a český bijec má před sebou velmi těžký boj.

Štěpán Horváth vs Brandon Cook