První rozhovory začaly: Fury vs Usyk v Rijádu?

Tyson Fury vs Oleksandr UsykSaúdská Arábie by ráda hostila další titulový souboj, tentokrát bitvu o nesporného krále těžké váhy Tyson Fury vs Oleksandr Usyk. Pracovní termín je 17. prosince!

Opět Saúdská Arábie a opět obrovské peníze. Tentokrát však budou muset arabští miliardáři sáhnout hlouběji do svých bezedných kapes. Mají totiž zájem uspořádat jeden z největších zápasů těžké váhy, ze kterého vzejde absolutní král. Dočkáme se duelu mezi šampiónem WBC Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) a šampiónem WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO)?

„Jedná se o úvodní myšlenku a takový krásný scénář na konec roku. Byl by to vánoční dárek pro všechny fanoušky boxu na celém světě. První komunikaci s týmem Usyka jsme už začali a bude pokračovat“. Nastínil Frank Warren, jeden z promotéru Tysona Furyho.

„Vůbec poprvé se závěrečný turnaj mistrovství světa ve fotbale odehraje v zimních měsících od 20. listopadu do 18. prosince 2022. Tudíž vyvrcholí 18. prosince a mi bychom chtěli jako předkrm udělat o den dřív tento boj, který se zapíše do dějin“. Dodal Warren.

Tyson Fury vs Deontay Wilder

Princ Saúdské Arábie Mohammad Abdulaziz, který je zároveň tamní ministr sportu odhalil, že má vehementní zájem tento boj uspořádat. „Máme velký zájem o uspořádání zápasu o absolutního krále těžké váhy. Chtěli bychom tento duel představit v hlavním městě Rijádu“ řekl princ Abdulaziz.

„Všechno nakonec bude jen a jen o penězích a sázka musí být mnohem větší než v duelu mezi Usykem a Joshuou. Nyní by proti sobě nastoupili dva šampióni, dva neporažený boxeři a dva nejlepší boxeři těžké váhy současnosti. Takže za to budou muset dobře zaplatit. Tyson je stále v tréninku a bude připraven k boji za deset týdnů“. ujišťuje Frank Warren.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

Připomeňme, že Saúdové přispěli vyhradili 80 milionů liber na celý galavečer, který vyvrcholil odvetnou titulovou bitvou mezi Oleksandrem Usykem a Anthony Joshuou. Hlavní aktéři si každý rozdělili více jak 30 miliónů z této sumy.

Oleksandr Usyk a Tyson Fury